Hoijeres namā Lieldienas sagaidīs ar šokolādes zaķu liešanu

Marta otrajā pusē, gaidot Lieldienas, Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu nams”, Kungu ielā 24, notiks radoša darbošanās, kuras laikā tiks veidoti šokolādes Lieldienu zaķi un nogaršota karstā šokolāde.

Šokolādes darbnīcas Hoijeres namā notiks 20., 21. un 22. martā plkst. 12 un 15. Savukārt sestdien,  23. martā – plkst. 12, kad šokolādes darbnīca notiks īpaši skanīgā atmosfērā – ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopas “Ķocis” piedalīšanos, kas klātesošos priecēs ar Lieldienu dziesmām. Turklāt šajā reizē dalībniekiem būs iespēja interjera muzeja telpās sastapties ar pavisam īstu Lieldienu zaķi.

Šokolādes zaķa gatavošanai tiks izmantota autentiska 19. gadsimta metāla forma Lieldienu zaķu atveidā, kas uz Liepāju atceļojusi no Nīderlandes, kur Liepājas muzejs to iegādājās kolekcionāru gadatirgū, veidojot Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeju “Hoijeres kundzes viesu nams”.

Zināms, ka līdz pat 19. gs. vidum šokolādi pazina vien dzēriena veidā. Un tikai pēc tam tika izgudrots, kā no šī dzēriena iegūt mūsdienās tik pazīstamo šokolādes tāfelīti. Savukārt tradicionālais Lieldienu gardums – zaķis – nāk no vācu tradīcijas “Osterhase” (Lieldienu zaķis). 19. gadsimtā, attīstoties šokolādes izgatavošanas un kausēšanas tehnikai, īpašās metāla formās sāka veidot Lieldienu zaķa šokolādes figūriņas. Lieldienu zaķis bija atdzimšanas simbols, un runāja, ka tas dēj olas.

Katram, kurš piedalīsies darbnīcās, būs iespēja radoši darboties, kā arī Hoijeres nama stāstnieku pavadībā dodies ekskursijā pa Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeja otrā stāva ekspozīciju. Ekskursijā varēs uzzināt vairāk par Stenderu dzimtu un unikālajiem interjera priekšmetiem.

Kamēr bērni gatavos paši savu šokolādes zaķi, līdzi atnākušie tiek aicināti baudīt  gardumus un dzērienus no “Stendera konditorejas”, kas darbosies arī meistarklašu laikā.

Šokolādes zaķu darbnīcā vietu skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 29605223 vai e-pastā inga.ziverte@liepaja.lv. Maksa vienai personai – 7 eiro.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.03.2026 - 21.03.2026 Ballīte grieķu noskaņās Jūrmalā Baltic Beach Hotel & SPA
Aicinām doties saulainā ceļojumā uz Grieķiju - izbaudi izklaides grieķu stilā ar dzīvo mūziku un tematiskajām vakariņām. | Skatīt vairāk
Latvija no 60 EUR
koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī Salaspils novada TIC
26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”. | Skatīt vairāk
TOP 5 iecienītākās SPA procedūras Jūrmalas Jūrmalas TIC
Atklāj pieprasītākās SPA procedūras Jūrmalas viesnīcās – no ārstniecisko dūņu rituāliem līdz relaksējošām masāžām un pirts ceremonijām. | Skatīt vairāk
Latgales garšu mēnesis - IGGI bārs Rēzeknes pilsētas TIC
Visu martu IGGI piedāvā Latgales spēka burgeru un krāsnī ceptu kartupeli mednieku gaumē. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.558743sec.