Siguldā durvis ver unikāla retro velosipēdu izstāde no Itālijas

2020. gada 28. augustā, Zinātnes ielā 7B, Siguldas pagasta Kultūras namā, durvis vērusi unikāla retro velosipēdu izstāde "Visa dzīve vienā divritenī", kas uz Siguldu atceļojusi no Itālijas pilsētas Rimini.

Izstādē ir iespēja redzēt, kā dzīvoja cilvēki Eiropā pirms 50, 70, 100 gadiem. Kādam spēkam bija jābūt, lai brauktu ar piekrautu velosipēdu katru dienu, tā visas dzīves garumā, nesot cilvēkiem savu darbu – kā kalpošanu, kā palīdzību, kā sava amata meistarību, kura tika nodota no tēva dēlam.

Izstādes kolekcijas autors ir kāds neparasts itāļu maiznieks Mauricio Urbinati. Apmeklētājiem ir iespēja redzēt 30 unikālus sava amata meistaru "darba kabinetus", kuri ražoti posmā no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta pirmajai pusei. Ikviens eksponāts ir gan pārvietošanās līdzeklis, gan arī darba kabinets uz riteņiem, īpaši pielāgots konkrētas profesijas pārstāvim. Miesnieka transportlīdzeklis ir aprīkots ar ērtu gaļas mašīnu, lai uz vietas varētu pagatavot pircējam svaigu malto gaļu. Ārsta divriteni rotā sarkans krusts uz rāmja un vairākas aptieciņas, kā arī kastes medicīnas instrumentu pārvadāšanai. Bārddziņa velosipēdu papildina skūšanās un modernu frizūru veidošanas instrumenti, kā arī glīta bļodiņa uz stūres. Amatnieku divriteņu izstāde ir iespēja atcerēties vai varbūt pirmoreiz mūžā ieraudzīt pagājušā laikmeta sadzīves priekšmetus – pirmais pārnēsājamais telefons, kinoprojektors, patafons, fotoaparāts, atslēgu dublikators un citas agrāk neiedomājamas lietas.

Apmeklētāji aicināti uz izstādi "Visa dzīve vienā divritenī" doties ar savu velosipēdu, tādējādi gūstot iespēju labāk salīdzināt mūsdienu braucamrīkus ar izstādē apskatāmajiem, unikālajiem retro velosipēdiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Karogu brauciens Tukumā Tukuma TIC
11.maijā, starts Lidostā "Jūrmala". Aiciniet līdzi draugus, radus un kaimiņus, izdekorējiet auto un dodieties ceļā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.03.2025 - 08.04.2025 Pavasara ekskursijas skolēniem Bauskas TIC
Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ielūkojies, ko piedāvā Bauskas novads! | Skatīt vairāk
Ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos 2025 Alūksnes TIC
2025. gadā vienu reizi mēnesī tiek organizētas atvērtās ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos kopā ar gidu! Piesakies, atklāj, uzzini! | Skatīt vairāk
"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
Aicinām šogad ieplānot 26. un 27. jūliju, lai apmeklētu "Mājas kafejnīcu dienas 2025" Preiļu novadā | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.81798697sec.