Siguldas novads: Muzeju nakts Turaidas muzejrezervātā

2025. gada 17. maijā no plkst.19.00 līdz 22.00 Turaidas muzejrezervāts vērs durvis “Muzeju naktij”, kuras vienojošā tēma visiem Latvijas muzejiem šogad ir “Mūsu vērtību stāsti”. Apmeklētājiem būs iespējams redzēt divas ekspozīcijas, kuru vēstījums ir saistīts ar nozīmīgām vērtībām – Latvijas valsti un mantojuma saglabāšanu. Šogad 17. maijā notiek arī “Baznīcu nakts”, tādēļ Turaidas baznīca būs atvērta no plkst. 19.00 līdz 22.00.

Programma:
19.00 – 22.00 Mūsu vērtību stāstu izzināšana ekspozīcijās “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” klaušinieku mājā , “Turaidas muzejrezervāts laikā un telpā” magazīnas mājā un Turaidas baznīcā.
Patstāvīgi iepazīt ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” palīdzēs muzejnieku sagatavotā darba lapa “Manas tautas ceļš uz savu valsti”. Tā īpaši piemērota bērniem, kuri kopā ar vecākiem varēs izpētīt ekspozīcijas stāstus un meklēt atbildes uz jautājumiem.

Satikties ar muzeja speciālistiem ekspozīcijās būs iespējamas visu vakaru.

Vakara norises:
19.00 Svētbrīdis Turaidas baznīcā. Vada mācītājs Uldis Priede
19.45 Koncerts Turaidas baznīcā. Muzicē arfiste Elizabeta Lāce
20.30 Ekskursija Turaidas baznīcā. Vada muzejrezervāta pētniece Anete Jeņča.
19.00 un 21.00 Ekskursija ekspozīcijā “Turaidas muzejrezervāts laikā un telpā” magazīnas mājā. Vada Pētniecības un ekspozīciju nodaļas vadītāja Jolanta Dukaļska
19.00 un 21.00 Ekskursija ekspozīcijā “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” klaušinieku mājā. Vada pētnieks Dr.hist. Edgars Ceske

Vakara gaitā apmeklētāji aicināti iepazīties ar divām izstādēm. Blakus Klaušinieku mājai skatāma brīvdabas foto izstāde no muzeja krājuma “Turaidas muižas cilvēki un darbi 19. gadsimta beigās/20. gadsimta sākumā”.

Turaidas baznīcā izstāde “Mēs ticējām - mēs esam”, kas vēsta par Atmodas laika norisēm Latvijas baznīcu draudzēs.
Blakus muzeja stāvlaukumiem darbosies kafejnīca - ceļinieka restorāns “Tūrists”, kurā ikvienu sagaidīs silti dzērieni un garšīgi ēdieni.

Ieeja muzeju nakts pasākumos ir bez maksas. Satiekamies Turaidā!

Tālrunis informācijai 29384512; www.turaida-muzejs.lv
 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izstādes Tukuma novadā Tukuma TIC
Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā! | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasara tirdziņš Tukumā Tukuma TIC
Jau ikgadēji, pavasarī aicinām uz Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņu, kas norisināsies 11.aprīlī no plkst. 10.00 | Skatīt vairāk
Latgales garšu mēnesis Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.03.2026 - 20.03.2026 Koncerts “100% Lauris Reiniks” Ventspils TIC
19. martā plkst. 19.00 teātra namā "Jūras vārti" uz koncertu aicina Lauris Reiniks. Dzirdēsiet gan visus populārākos Reinika hitus, gan arī nedaudz | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.72554994sec.