Foto: BalticTravelnews.com
Autors: Aivars Mackevičs
Avots: BalticTravelnews.com
Rīgas trīs zvaigžņu viesnīca «Hotel Viktorija» ir īpaša ne tikai ar vairāk nekā 100 gadu tūrisma vēsturi, bet arī man personiski.
Proti, kopš 1910. gada «Hotel Viktorija» ēka ir kalpojusi veikalu un viesmīlības mērķiem.
Nesenajā vēsturē, ko daudzi atceras, viens no pirmajiem «Lido» restorāniem jeb alus krogs «Staburags» atradās viesnīcas ēkā. Tas tika atklāts 1995.gadā un darbojās līdz 2009.gada rudenim. Savulaik «Staburags» ticis veidots kā pirmais restorāns, kas orientēts uz tūristiem, kad vēl nebija izveidots «Lido» atpūtas centrs Krasta ielā. (avots: Lido.lv)
Reklāma
«Hotel Viktorija» ir nozīmīga vēsturiska ēka Rīgā, kas atspoguļo tolaik populāro arhitektūras stilu un pilsētas attīstību. Šī viesnīca ir iezīmējusi Rīgas viesmīlības tradīciju un ir bijusi populāra rīdzinieku un ceļotāju vidū jau gadsimtu. Ēka Aleksandra Čaka ielā 55 tika celta kā īres nams ar veikalu pēc arhitekta A. Vanags plāna un līdz 1940. gadam īpašnieks bija liķieru rūpnieks Jānis Valleika. Latvijas Republikas pirmsākumos ēkā atradās restorāns un kabarē «Staburags». Tur darbojās arī traktieris «Trijzvaigžņu klubs» ar deju zāli un atsevišķiem kabinetiem līdz agrai rītai stundai. Pēc kara, padomju okupācijas laikā, šajā ēkā atradās viesnīca «Viktorija», kur līdz 60. gadiem darbojās restorāns «Staburags», bet vēlāk to pārdēvēja par kafejnīcu. 70. gadu beigās un 80. gados namā izvietojās arī kafejnīca «Selga». (avots: Zudusilatvija.lv)
Vēsturiskajā kontekstā ēka ir piedzīvojusi dažādus vēstures posmus, tostarp politiskās pārmaiņas un kultūras attiecību attīstību reģionā. 20. gadsimta sākumā Rīga bija strauji augoša pilsēta ar aktīvu kultūras un sabiedrisko dzīvi, un «Hotel Viktorija» kļuva par vietu, kur apmetās ceļotāji un tirgotāji.
Viesnīcas arhitektūra, interjers un atmosfēra ir saglabājušas daudzus vēsturiskos elementus, kas piešķir tai unikālu raksturu. Šobrīd viesnīca pieder diviem Latvijas pilsoņiem.
Man personīgi «Hotel Viktorija» bija pirmā viesnīca, kurā es 1982. gada maijā nakšņoju. Tas bija saistīts ar Ļeņina Vissavienības pionieru organizācijas dibināšanas 60. gadadienu, kas tika svinēta 1982.gada 19.maijā. Rīgā uz pasākumu tika deleģēti vairāki skolnieki no visas Latvijas, kuriem bija jāpiedalās dažādos pasākumos un ekskursijās, bet vakara pusē devāmies uz viesnīcu. Atceros, ka par PSRS 1 kapeiku varēja nopirkt tēju, bet par 2 kapeikām pēc telefona zvana no numura telefona reģistratūrā, to uznesa uz numuru. Man tas tā patika, ka es to pasūtīju ik pēc pusstundas 🙂 Sēdēju uz palodzes, dzēru tēju un vēroju A.Čaka ielas (tolaik Suvorova iela) intensīvo satiksmi. Man bija sajūta, ka te nu gan tā dzīve kūsā. Šobrīd līdzīgas sajūtas mani pārņem tikai Vācijā, kad esmu uz kāda gājēju tilta virs autobāņa.
Varbūt kāds no Travelnews.lv lasītājiem var minēt citus vēsturiskos avotus, bakalaura vai maģistra darbus, kā arī atmiņu stāstus, kas vairāk liecinātu par Rīgas viesnīcas «Hotel Viktorija» darbību vairāk nekā 100 gadu garumā? Lūdzu sūtiet e-pastu uz info@Travelnews.lv
Vairāk informācijas ceļotājiem - www.hotelviktorija.lv
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.