Ieliek pamatakmeni jaunajam LGS gaisa satiksmes vadības tornim, lai uzlabotu civilo un militāro lidojumu vadīšanu

2025. gada 7. martā Rīgas lidostā svinīgi tika iemūrēts pamatakmens jaunajam VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) gaisa satiksmes vadības tornim un jaunai kompleksa piebūvei, kas nākotnē ļaus attīstīt un modernizēt aeronavigācijas pakalpojumus, vadīt civilos un militāros lidojumus, garantējot to drošumu, kā arī pavērs jaunas iespējas Rīgas lidostai. Būves pamatos ievietoja laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

“Jaunais gaisa tornis uzlabos aviācijas drošumu un ļaus palielināt lidojumu skaitu, veicinot ekonomikas izaugsmi. Turklāt šajos ģeopolitiskajos apstākļos ir ļoti svarīgi, ka torni izmantos ne tikai civilo, bet arī militāro lidojumu vadīšanai. Jāuzsver, ka puse jeb vairāk nekā 26 miljoni eiro projekta īstenošanai nāk no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta granta formā. Tas ir konkrēts piemērs, kā Eiropas Savienības fondi veicina Latvijas drošību un attīstību,” pasākumā uzsvēra Eiropas Komisijas ekonomikas un produktivitātes komisārs Valdis Dombrovskis.

Laika kapsulā LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš ievietoja vienu no galvenajiem dispečera sakaru līdzekļiem – austiņas, Latvijas Republikas, Eiropas Savienības un LGS karogus, kā arī Rīgas lidostas 7. marta gaisa kuģu pacelšanās un nolaušanās sarakstu un vēstījumu nākamajām paaudzēm, kurā uzsvērta torņa nozīme lidojumu drošuma garantēšanā un izteikts aicinājums turpināt attīstīt aviācijas pārvadājumus.

“Projekta ideju esam lolojuši vairākus gadus, tagad ir pienācis brīdis, kad tiek ielikts būves pamatakmens un sāksies pats svarīgākais posms – celtniecība. Tornis pavērs pilnīgi jaunas iespējas gan LGS, gan Rīgas lidostai, gan mūsu sadarbības partneriem – Gaisa spēkiem un Valsts robežsardzei, gan aviokompānijām un pasažieriem,“ norādīja D.Tauriņš.

Plānots, ka projekta “VAS “Latvijas gaisa satiksme” esošās ēkas pārbūve ar jauna gaisa satiksmes vadības torņa kompleksa piebūvi” celtniecības izmaksas būs 51,3 miljoni EUR (bez PVN). Projektu infrastruktūras uzlabošanai un pielāgošanai divējādam lietojumam, proti, gan civiliem, gan militāriem mērķiem 26,263 miljonu EUR apmērā līdzfinansē Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments (Connecting Europe Facility jeb CEF). LGS ar izdevīgiem noteikumiem saņems arī aizdevumu 25 miljonu eiro apmērā no Ziemeļu investīciju bankas (NIB).

Jaunā gaisa satiksmes vadības torņa augstums būs 49,9 metri, ēkas apbūves laukums - 5958 kvadrātmetri, bet iekštelpu kopējā platība – 12 185,8 kvadrātmetri. Tornim būs viens pazemes un deviņi virszemes stāvi.

Lidostas gaisa satiksmes vadības tornis, kuru izmanto pašlaik, ir būvēts 1973. gadā, tam ir pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu inženiertehniskie un dizaina risinājumi, un tornis vairs nenodrošina lidostas vajadzības un ierobežo mūsdienīgu, inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu.

Būvdarbus veic SIA “AIMASA”. Būvuzraugs ir SIA PMG. Projektu izstrādāja piegādātāju apvienība ATCT 2020, kuras sastāvā ir arhitektu birojs “ARHIS ARHITEKTI” un ASV arhitektu, inženieru un interjera dizaina kompānija “LEO A DALY”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.04.2025 - 15.05.2025 Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Brauc ar vilcienu uz Gulbeni un baudi īpašu ekskursiju! | Skatīt vairāk
Latvija
Muzikāls vakars ar Lauri Valteru Tukuma TIC
Īpaša dzejas un mūzikas sinerģija. Tas būs sirsnīgs, brīnišķīgas mūzikas un dzejas piepildīts vakars. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.04.2025 - 18.05.2025 KONCERTS | Inita Āboliņa Tukuma TIC
Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai. | Skatīt vairāk
Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure Tukuma TIC
Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.34708905sec.