Autors: Kristīne Indriksone
Avots: BalticTravelnews.com/Web.de
Jau vairāku gadu garumā kanādiete Donna Makšerija (Donna McSherry) savā interneta vietnē apkopo viedokļus par nakšņošanu dažādās pasaules lidostās. Labi apmeklētājā lapā tika veikta aptauja, kurā apmeklētāji izteica savu viedokli par pasaules sliktākajām lidostām, kur pārnakšņot. Aptaujā piedalījās 9879 cilvēki, kas izteica 844 komentārus.
Vadoties pēc atsauksmēm, tiem, kas bez lielas līdzekļu tērēšanas grib pārnakšņot, jāņem vērā, ka Frankfurtes Hānas lidosta nav īstā, kur to darīt. Arī Londondas Hītrovas lidosta ietilpst sarakstā - viens no lasītājiem to komentē kā "vienu no netīrākajām, smirdīgākajām un pārpildītākajām lidostām pasaulē". Savukārt par Romas Fiumucuno lidostu klīst baumas, ka nakšņotāju saldais miegs varot tikt iztraucēts, bet paši gulētāji - izmesti no lidostas. Tur jāuzmanās arī no putnu mēsliem, jo tie tur ligzdo.
Reklāma
Negatīvas atsauksmes izpelnījās arī Manilas lidosta - tā ir garlaicīga, ar cietiem sēdekļiem, nelaipnu personālu, netīra, korumpēta, pārpildīta un haotiska. Vienīgais pozitīvais aspekts - bezvadu internets Philippine Airlines salonā. Vēl ļaunāka situācija ir Indira Ghandi lidostā Ņūdeli (Indijā) - tur bezmaksas pārnakšņošana kļūst par cīņu par izdzīvošanu, kur pretinieki ir kukaiņi, peles un putni. Tur neesot pat sēdvietu. Sliktāko lidostu topā attiecībā uz pārnakšņošanas iespējām iekļuvusi arī Losandželosas lidosta (ASV), kur gulēšanai traucē trokšņaini apkopēji, auksti termināli, cieti sēdekļi, celtniecības trokšņi, kas pavada LAX ikdienu. Līdzīgi komentāri izteikti arī par Džona F. Kenedija lidostu Ņujorkā (ASV) - kritizēts tiek haoss, nelaipni darbinieki, par maz sēdvietu, slēgti restorāni un veikali.
Absolūto šausmu topa augšgalā (otrajā vietā) atrodas Maskavas Šeremetjevas lidosta, kur nelaipns personāls, ierobežots sēdvietu skaits un korupcija ir salīdzinoši pozitīvi aspekti - naktīs pa lidostu klīst arī bīstami ļautiņi.
Par pašu sliktāko lidostu pārnakšņošanai Sleeping In Airports interneta vietnes lasītāji ir atzinuši Šarla de Golla lidostu Parīzē, jo personāls ir rupjš, sēdvietas darinātas no auksta metāla, skaļruņos nepārtraukti kas tiek paziņots, bet tualetes ož ļoti nepatīkami.
Interneta vietne Sleeping In Airports domāta ceļotājiem, kam budžets ir salīdzinoši mazs un kas, gaidot reisu, nevēlas nakšņot viesnīcā un maksāt par to naudu. Portālā atrodamas lidostas no visiem pasaules reģioniem un par katru aprakstīto lidostu iespējams atrast gan padomus, gan ieteikumus, gan arī to cilvēku komentārus, kas to jau ir izdarījuši – nakšņojuši lidostā. Portālā tiek regulāri rakstīts interneta emuārs – blogs, kurā atrodama informācija par to, cik cilvēku izmanto Sleeping In Airports, kā arī iepazīstina ar jaunām lidostām, kas pievienojušās Sleeping In Airports datubāzēs. Kādā no portāla komentāriem pausts viedoklis par gulēšanu Bergamo lidostā Milānā (Itālijā): “[Nakšņošana Bergamo lidostā] ir lieliska, jo Milāna ir netīkami dārga pilsēta. Guļot lidostā, iespējams ietaupīt 18-20 eiro, jo tā izskatās pēc kopmītnēm, tiešām! Iekārtojums ir spartisks un jāguļ ir cietos krēslos, bet lielākā daļa cilvēku guļ līdzpaņemtos guļammaisos uz grīdas. Cilvēki staigā apkārt t-kreklos vai bez apaviem tā, it kā būtu mājās, un neviens tam nepievērš uzmanību. [...] Sargi ļauj cilvēkiem visu nakti gulēt mierīgi, tomēr piecos no rīta visi tiek modināti, jo lidosta sāk darboties."
Vairāk informācijas iespējams atrast interneta vietnē www.sleepinginairports.net.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.