Autors: Signe Sēne
Avots: BalticTravelnews.com
Reizēm mēdz teikt, ka sēņošana ir tradicionāls latviešu hobijs vai sporta veids. Taču, lai šis sporta veids beigtos veiksmīgi, vajadzīgas plašas zināšanas vai līdzi jāņem sēņu katalogs. Nav noslēpums, ka ārzemju tūristi, kas uzzina par šo mūsu izklaidi, reizēm mēdz būt nedaudz pārsteigti un izbrīnīti, tāpēc vairāku tūrisma informācijas centru pārstāvjiem jautājām, vai tūristi mēdz interesēties par sēņošanu un sēņošanas vietām.
Tūrisma organizatore Diāna Spertāle, Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs
Reklāma
Jāteic gan, ka ne no viena tūrista, ar ko esmu kontaktējusies, strādājot Ķekavas TICā, neesmu dzirdējusi jautājumus par sēņošanu un sēņu vietām Ķekavā. Tūristi parasti jautā par kultūrvēsturiskiem apskates objektiem, par novada vēsturi, par naktsmītnēm un ēdināšanas vietām. Domāju, ka Ķekava atrodas mazliet par daudz tuvu Rīgai, lai te būtu daudz sēņu. Vienīgais izņēmums ir Daugmale un Plakanciems, tur ir biezāki meži. Tomēr, manuprāt, par sēņošanu varbūt vairāk interesējas tie, kas meklē atpūtu lauku mājās, viesu mājās, zemnieku saimniecībās un apmetas tur ar vēlmi iepazīt lauku dzīvi, bet šie cilvēki galvenokārt šādu iespēju sameklē paši, nevis ar TICa palīdzību.
Tūrisma organizatore Iveta Šņepste, Preiļu un Riebiņu novada tūrisma informācijas centrs
Man nekad nav bijis tā, ka tūristi jautātu par sēņošanas vietām, taču, ja nu tomēr pajautātu, tad būtu ko piedāvāt. Labas sēņošanas vietas ir atrodamas netālu no dažādām Riebiņu novada naktsmītnēm. Tā kā mūsu novadā ir lielas mežu teritorijas, tad arī ir gana daudz vietu, kur sēņot. Šogad mūsu novadā pie Pelēču ezera atvērās jauna atpūtas vieta un naktsmītne "Duni", un esmu dzirdējusi, ka arī šīs vietas blakus esošajos mežos ir labas sēņošanas vietas. Taču tā kā šogas mežos sēņu ir daudz, tad nevajadzētu lieki satraukties par īstās sēņu vietas atrašanu, pietiks visiem. Tāpat arī domāju, ka tūrisma informācijas centros šāda informācija parasti netiek prasīta, jo vismaz vietējiem tūristiem tā nav vajadzīga. Šie tūristi visticamāk paši kaut kur brauc un meklē, kur sēņot, neskatoties uz to vai mežs ir privāts vai valsts. Arī pati tā daru. Ja ar ģimeni kaut kur dodamies, tad lieki tūrisma informācijas centru netraucējam un paši dodamies gan meža, gan sēņu meklējumos.
Direktore Laura Skrodele, Siguldas tūrisma informācijas centrs
Ikdienā interese no tūristiem par sēņošanu vai sēņošanas vietām ir maza, jo pats sēņošanas process ir pietiekoši neskaidrs, saistīts ar dažādiem riskiem un tam vajadzīgs īsts pavadonis - sēņu pazinējs, kas var parūpēties par to, lai grozā nejauši neiekļūtu kāda indīga un neēdama sēne. Taču mums ir sagatavots speciāls maršruts sēņu vērošanai Gaujas Nacionālajā parkā, ko ikviens interesents var atrast Gaujas Nacionālā parkā mājaslapā, kur, kā viens no maršrutiem, tiek piedāvāts tieši šāds sēņu vērošanas maršruts.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.