Viedoklis: Kā Lieldienas tiks sagaidītas Latvijas reģionos? (papildināts)

Tuvojas Lieldienas, kuras aizvadīsim šīs nedēļas nogalē. Šogad Lieldienās būs četras brīvdienas. Kādi Lieldienu pasākumi gaidāmi apkārtnē? Lieldienas ir tādi ģimeniski pasākumi – cik aktīvi publiskos pasākumus iepriekšējos gadus ir apmeklējuši? Vai pārsvarā vietējie vai uz pasākumiem brauc arī no citām vietām? Kā paši tūrisma profesionāļi atzīmēs Lieldienas? Un pats pēdējais – kādu padomu varat dot, lai uzvarētu visās olu cīņās?

Līva Anderšmite, Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra tūrisma speciāliste

16.aprīlī ap 12:00 Maija parkā norisināsies Lieldienu pasākums ar olu ripināšanu, krāsošanu un citām Lieldienu izdarībām. Būs Lieldienu zaķis, kas dosies rotaļās, varēs šūpoties. Tāpat būs radošā darbnīca, kurā varēs izveidot dažādus dekorus un krūzīšu palikņus. Varēs arī izveidot koka olu. Tāpat 17.aprīlī pulksten 11:00 Vaives pagastā Kaķukrogā būs pasākums "Pavasarīga kopā sanākšana Lieldienās". Būs rotaļas, radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Uzstāsies arī Vaives ansamblis un tautas deju kolektīvs ar priekšnesumiem. Lieldienu pasākumus varbūt apmeklē mazāk nekā citus pasākumus, bet tas ir ļoti atkarīgs no laikapstākļiem šajās dienās. Ja ir labs laiks, tad cilvēki labprāt dodas uz pasākumiem, ja nav, tad mazāk apmeklētāju. Es pati Lieldienas svinēšu darbā [smejas]. Jāstrādā Lieldienās. Bet brīvajās dienās būšu mājās, ģimenē svinēšu. Par tradīcijām – mums ģimenē tāds "standartiņš" – liekam bērniem šokolādes olas meklēt, ripināt olas un šūpoties. Tādas ierastās tradīcijas. Savukārt lai uzvarētu olu cīņās, ola jāapsmērē ar eļļu. Pēc tam, kad olu novāra un nokrāso, tad to pamērcē eļļā [smejas]. Tad viņa ir tāda stiprāka!

Evita Valtere, Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja tūrisma speciāliste

16. aprīlī, pulksten 12.00 pulcēsimies Jūrmalas parkā, lai brīvā dabā kopā radoši darbotos, meklētu, krāsotu un ripinātu olas, spēlētu spēles, kā arī skatītu Jauniešu teātra izrādi un priecātos par latviešu tautas dančiem un dziesmām. Ikvienam būs iespēja lielajā katlā nokrāsot līdzi paņemtās olas tautas lietišķās mākslas studijas "Kursa" vadībā, kā arī darināt svētku dekorus, meistarot pavasara svilpītes un pīt ligzdiņas kopā ar ziedu dizaina studijas "Liepzars"  meistarēm un Radošo skolotāju apvienības pārstāvēm. Lieldienu pasākumu apmeklētāju skaitu nevar salīdzināt ar citiem, lielākajiem Liepājas pasākumiem, kā "Summersound" utt, bet svētki ir apmeklēti. Īpaši Ģimenes ar bērniem nāk, jo var gan klausīties, gan iet rotaļās, gan darbnīcās piedalīties. Parkā arī ir rotaļu laukums blakus. Īpaši, ja nav lietus šajās dienās, tad cilvēku ir daudz. Pārsvarā vietējie, varbūt arī kāds no Rīgas, kas atbrauc uz šīm četrajām brīvajām dienām, bet lielākais vairākus ir vietējie. Es Lieldienas noteikti svinēšu Liepājā – apmeklēšu pasākumu 16.aprīlī un arī "Lielajā Dzintarā" dosimies uz Gruzijas pianistes galā-koncertu. Ģimenē cenšamies ievērot vairumu tradīciju – gan krāsojam, gan slēpjam, gan ripinam olas, tāpat arī meklējam stiprāko olu [smejas] cīņās. Esmu dzirdējusi, ka sālsūdenī vārītas olas čaumala ir stingrāka. Bet es domāju, ka noteikti vēl stiprāka ola būs, ja izmantos koka olu [smejas]. Tad noteikti būs uzvara!

Inita Kūlīte, Valmieras Tūrisma informācijas centra tūrisma informācijas konsultante

Lai padarītu svētkus lustīgākus un būtu iespējams ievērot ticējumos noteikto, Valmieras pilsētas centrā izvietotas šūpoles gan drosmīgākajiem, kuri pavasara vēju ķer augstāk virs zemes, gan mazākajiem svētku dalībniekiem, kuri šūpošanās prieku bauda kopā ar zaķi. Pilsētas centrā esošie dekori vienlaikus ir arī aicinājums rotaļāties – izmēģināt lielformāta olu ripināšanu, fotografēties kopā ar krāsainiem zaķiem un dzīvespriecīgiem pavasara vēstnešiem – putniem. 14. aprīlī koncertzālē "Valmiera" uzstāsies Ieva Sutugova, tāpat Lieldienu laikā Valmierā turpināsies Mākslas dienu norises: 15.aprīlī Valmieras muzeja Izstāžu namā un Garšaugu dārzā, kā arī Valmieras Tūrisma informācijas centrā apskatāmas dažādas izstādes. 16.aprīlī aicinām gardēžus uz Dikļu pili, kur varēs baudīt svētku vēlās brokastis, bet Kocēnos notiks tradicionālais pasākums "Kocēnu pavasaris". Otrajās Lieldienās, 17. aprīlī, plkst.13.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Lieldienu pasākums "Ielūdz Zaķis Žanis", kurā piedalīsies TDA "Gauja" studijas dejotāji, kā arī TDA "Gauja" pamatsastāva un vidējās paaudzes deju kolektīva dalībnieki un baleta studija. Tāpat pasākumā būs rotaļas un citas jautras Lieldienu izdarības. Ieeja bez maksas. No 14.līdz 17.aprīlim TC "Valleta" varēs aplūkot trusīšus no Justīnes Valdmanes šķirnes trušu saimniecības "Trusīšu mājas" Kocēnu novadā. Lieldienās notiks svētkiem veltīti pasākumi arī Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados. Aktuālā informācija ir pieejama Valmieras tūrisma informācijas centra mājaslapā. Lieldienas tradicionāli atzīmēšu kopā ar ģimeni un draugiem, dodoties pašu organizētā ekskursijā. Neizpaliks šūpošanās un olu kaujas. Un veiksmīgākās olas olu cīņās ir tās, kas pašu krāsotas!

Gita Memmēna, Saulkrastu Tūrisma informācijas centra galvenā speciāliste

Saulkrastos divi galvenie pasākumi norisināsies 16. un 17. aprīlī. Svētdien [16.aprīlī] pie Kultūras nama "Zvejniekciems" folkloras grupa "Dzīga" mācīs kā pareizi svinēt Lieldienas. Būs dziedāšana, būs lielais katls, kur savas līdzi paņemtās olas varēs ietīt un novārīt kā senās tradīcijas paredz. Būs olu ripināšana, iespēja izšūpoties, latviskas spēles. Savukārt 17.aprīlī būs tādas kā sportiskās Lieldienas, kas ik gadus norisinās blakus Saulkrastu sporta centram. Tur būs ģimeņu sportiskās stafetes, noskaidrosim veiklākās ģimenes. Protams, būs arī olu cīņas, lai noskaidrotu stiprākās olas īpašnieku. Runājot par pasākumu apmeklējumu iepriekšējos gados – Saulkrastu iedzīvotāji vispār ir tādi pašvaki vietējo pasākumu apmeklētāji. Ja vien tie nav lielie pasākumi – kā Saulkrastu svētki, "Saulkrastu Jazz" un citi. Bet brauc citi – no tuvējiem novadiem, no Rīgas. Lai arī pagājušajā gadā Lieldienu pasākums bija tāds "lokāls", noteikti aicinām visus Saulkrastu viesus to apmeklēt. Izbaudīt atpūtu pie dabas, pie jūras. Mums tas piedāvājums ir mūžam nemainīgs – daba un jūra, tas arī cilvēkus saista. Pati Lieldienas atzīmēšu ģimenes lokā, mājās. Tas jau tā ierasts. Ģimenei ir kopīgas brokastis, kur galdā liekam no baznīcas atnestu iesvētītu ēdienu. Savukārt, lai Lieldienu ola būtu visspēcīgākā [smejas]… Es parasti šmaucos [smejas]. Bet tur ir vēl viens knifs – man tēvs mācīja – jābūt labai reakcijai un savai olai priekšā jāpievelk īkšķis, kad ar tām sitas. Bet nu tas ir jāmāk un jābūt veiklām rokām [smejas]. Jātrenējas tam!

Aigars Ribušs, Alūksnes Tūrisma informācijas centra speciālists

15.aprīlī slavenais Gulbene-Alūksne bānītis organizē pasākumu "Glābsim zaķi – izglābsim Lieldienas". Būs jāizglābj zaķis no bānīša laupītājiem. Tas būs tāds ģimenisks pasākums dažāda vecuma publikai. 16.aprīlī norisināsies "Ottes Lieldienas" Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā. Būs dažādas "izdarības" kā spēles, rotaļas. Visi laipni aicināti, jo ieeja bez maksas. Savukārt 17.aprīlī Alūksnē pie kultūras centra norisināsies "Zaķu skrējiens 2017". Tajā būs iespēja skriet gan sprinta skrējienu, gan "lielo zaķu skrējienu". Apbalvoti tiks zaķi dažādās nominācijās, kuras gan vēl neatklāsim. Tomēr vajadzētu padomāt par savu zaķa tēlu, lai būtu ne tikai ausis, bet arī ļipa. Par pasākumu apmeklējumu iepriekšējos gados man grūti spriest, jo arī Alūksnē daudzi Lieldienas patiešām svin ģimenē, taču viennozīmīgi pasākumi tiek apmeklēti un arī šogad būs. Pārsvarā jau ar ģimeni dodas uz šiem pasākumiem. Arī pats došos uz pasākumiem, gan pilsētā, gan ārpus pilsētas, bet neizpaliks arī ģimenes tradīciju ievērošana tuvākā lokā. Lai uzvarētu visās olu cīņās [smejas] noteikti jāizkrāso visstiprākā ola. Kā to izdarīt? Olas vārot, jāzina kura ir tā Tava stiprā ola un jātic tam, ka tiek vārīta visstiprākā [smejas]. Šogad pieredze olu cīņās nepalīdzēs, šogad jāpaļaujas uz ticēšanu, olas vārot!

Laura Jakoviča, Salaspils novada Tūrisma informācijas centra konsultante

Mums lielākais pasākums, "Lieldieniņu daudzinot", tiek plānots 16.aprīlī Salaspils novada Doles salā, Daugavas muzejā. Tur notiks Lieldienu sagaidīšana ar visām tradīcijām – gan olu ripināšanu, šūpošanās, arī uzstāsies grupa "Garataka" ar muzikālo priekšnesumu. Tāpat būs iespējams pārtapt par mīlīgiem zaķēniem, iesaistīties spēlēs, staigāt ar "garajām kājām" un daudz ko citu. Pasākumu ik gadus ļoti plaši apmeklē ne tikai Salaspils un novada iedzīvotāji, bet brauc daudz arī gan Ķekavas iedzīvotāji, gan rīdzinieki un citu tuvāko novadu iedzīvotāji. Cilvēku vienmēr ir daudz un arī interese ir ļoti liela. Pati Lieldienas šogad izmantošu ilgi gaidītu brīvdienu veidā - ar draugiem dosimies uz Tatriem. Noorganizējām savu ekskursiju un kāpsim kalnos, dosimies pārgājienos un baudīsim dabu. Nedaudz savādākas Lieldienas šogad. Mans padoms par spēcīgāko olu [smejas] – izmantot koka olu. Nu nē, tas ir āķīgs jautājums, jo nevar jau tā īsti atklāt savus noslēpumus, tad visi zinās un vairs nevarēšu uzvarēt olu cīņās [smejas]. Katram jau savs noslēpums jāsaglabā pie sevis [smejas].

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ziemassvētki brīnumskapī "Vēderiņš burkšķ" Tukuma TIC
Ziemassvētku laikā, pie klausītājiem ar koncertprogrammu «Vēderiņš burkšķ» atkal dosies populārais «Brīnumskapis»! | Skatīt vairāk
Latvija
Grupas “Klaidonis” jubilejas svinības Tukuma TIC
Kantrīmūzikas koncerts un jaunā albuma prezentācija “Klaidonim 20”. | Skatīt vairāk
Ekskluzīvs piedāvājums Via Vitalité  Via Vitalité
Rezervē jebkuru no Via Vitalité programmām šajos svētku mēnešos un katru 5. dienu saņem dāvanā bez maksas! *atlaides nesummējas. Tel: +371 20 | Skatīt vairāk
no 145 EUR
Izdota Bauskas novada tūrisma himna Bauskas TIC
Noklausies jauno hitu un seko līdzi izaicinājumam - tūrisma himna nu jāizveido #LiepājaTravel komandai! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::5.28917098sec.