Autors: Ieva Krūmiņa
Avots: BalticTravelnews.com/tourism-review.com
Kā zināms, balsojumā par 2020.gada vasaras olimpisko spēļu (un arī tām sekojošo paralimpisko spēļu) norises vietu uzvarēja Japānas galvaspilsēta Tokija, kur tās laika posmā no 24.jūlija līdz 9.augustam arī notiks. Gatavošanās darbi noris pilnā sparā, un laiks domāt arī kā izmitināt daudzskaitlīgos dalībnieku, personāla, līdzjutēju un vienkārši interesentu pulkus, kas plāno šo notikumu apmeklēt.
Japāna jau arī bez olimpiskajām spēlēm ir iecienīts tūristu gala mērķis – pēc aptuveniem aprēķiniem valsti 2016.gadā apmeklēja 24 miljoni viesu, un Tokijas viesnīcu vidējais noslogojums bija 80 procenti. Bet olimpiskajā 2020.gadā tiek plānota 40 miljonu viesu ierašanās, savu maksimumu, protams, sasniedzot spēļu laikā, tādēļ tiek meklēti visi iespējamie veidi, kā risināt viņu izmitināšanas jautājumu, un viens no iespējamiem risinājumiem, ko japāņi arī plāno īstenot ir – ņemt palīgā ūdens resursus, un daļu viesu izmitināt uz kruīzu kuģiem, kas spēļu laikā pārtaps par viesnīcām.
Reklāma
Jautājuma risināšana jau sākta valdības līmenī. Lieta tāda, ka pie kārtību mīlošajiem japāņiem visupirms jautājumu jānokārto likumdošanas līmenī. Pēc patreizējiem Japānas likumiem, kruīza kuģi drīkst atrasties pietauvoti ostā ne ilgāk par 15 dienām. Vienīgais izņēmums tika pieļauts 1989.gadā, kad kruīzu milzis Karaliene Elizabete II starptautiskās izstādes Exotic Showcase laikā nostāvēja Jokohamas ostā 65 dienas.
Ir arī citas likumdošanas nianses, kas jāatrunā – piemēram, kuģu ekipāžām faktiski uz laiku pārtopot par viesnīcu personālu, uz viņiem tad vairs neattiecas starptautiskie jūrniecības likumi, kā arī Japānas likumdošana neatrunā jautājumu par uz kuģiem pasniegtajām maltītēm, tādēļ zem Muitas likuma virsuzraudzības ēdināšanas piegādātājiem būs jāsaņem īpašas licences. Lūk, cik precīzas nianses jau tagad plāno pedantiskie japāņi!
Kruīzu kuģu izmantošana olimpisko spēļu viesu izmitināšanai nav nekāds jaunums – 2010.gada ziemas olimpisko spēļu laikā šādu risinājumu izmantoja Vankūvera, līdzīgi darīts arī vairākās vasaras spēlēs. Tiem rīdziniekiem un Latvijas iedzīvotājiem, kas vēl atceras padomju laiku norietu, šāda ideja gan varētu asociēties ar bēdīgi slaveno Rubika kuģi, taču, ja tā padomājam, bez attiecīgā laika situācijas konteksta, pašai idejai jau nav ne vainas, un gan jau japāņiem izdosies sarīkot visādā ziņā lieliskas spēles!
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.