Autors: Ieva Krūmiņa
Avots: BalticTravelnews.com/bbc.com
ES pilsoņu skaits, kas atstāj Lielbritāniju, sasniedzis augstāko līmeni 10 gadu laikā (130 000), liecina statistika. Tomēr tajā pašā laikā arvien vairāk ES pilsoņu (220 000) pārcēlās dzīvot uz Lielbritāniju, konstatēja Valsts Statistikas birojs.
Tas nozīmē, ka starpība starp ierašanos un izlidošanu bija 90 000 – zemākā piecos gados.
Reklāma

Viens no faktoriem cilvēku aizbraukšanas lēmumu pieņemšanā varētu būt Brexit.
Skaitļi parāda, ka vairāk britu dodas prom, nekā atgriežas dzīvot Apvienotajā Karalistē.
No tiem ES pilsoņiem, kuri ierodas Lielbritānijā, mazāk cilvēku ieradās ar darbu saistītu iemeslu dēļ, jo īpaši darba meklējumos.
Vairāk studentu
Savukārt imigrācija no valstīm ārpus Eiropas savienības pieaug, kas nozīmē, ka Apvienotās Karalistes iedzīvotāju skaits turpina pieaugt līdzīgā līmenī. Lielā mērā to nosaka cilvēku skaits, kuri mācās Apvienotajā Karalistē.
Uzņēmumiem ir grūtības pieņemt vai paturēt darbā cilvēkus no ES, piespiežot viņiem doties darba meklējumos ārpus Eiropas Savienības robežām.
Vai varētu būt vēl kāds paskaidrojums par ES migrācijas samazināšanos, izņemot Brexit? Divus gadus pirms 2016. gada jūnija referenduma ES pilsoņu skaits, kas ieradās Lielbritānijā bija aptuveni no 240 000 līdz 280 000.
Kopš tā laikā katrā ceturksnī reģistrēts kritums no 284 000 līdz 220 000.
Tajā pašā laikā ES pametošo cilvēku skaits, kurš kopš 2010. gada nebija audzis augstāk par 100 000, pagājušā gada laikā pieauga no 95 000 uz 130 000.
Tomēr kopējā migrācija saglabājas vēsturiski augstā līmenī, kas pārsniedz valdības pretrunīgo mērķi, un pieaug migrējošo skaits no ārpus Eiropas valstīm.
Jaunākie dati liecina, ka Apvienotā Karaliste joprojām piesaista “spilgtākos un labākos cilvēkus”, lai viņi varētu strādāt un mācīties, un aprakstīja ārvalstu studentu skaita pieaugumu kā “ļoti pozitīvu”.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.