Autors: Santa Bivbāne
Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com
Ja esat ceļotājs, kurš vairāk par pasaules ievērību guvušiem apskates objektiem vēlas nobaudīt kādu neticami gardu desertu un no domas vien par tiem mutē saskrien siekalas, nākamo ceļojuma galamērķi noteikti iesakām izvēlēties pēc garšas. Iepazīsities ar šiem pieciem galamērķiem un to gardumiem.
Zviedrija - Princeses torte
Reklāma
Šis konditorejas izstrādājums ir sajūsminājis pat īstas princeses, tādēļ torte tiek saukta par "Prinsesstårta" (princeses torte). Pirmo reizi 1948. gadā to pagatavoja Dženija Akerstrēma (Jenny Akerström), kas bija skolotāja divām princesēm Zviedrijas karaļnamā. Torte ar zaļu (vai rozā) marcipāna pārklājumu, mūsdienās joprojām ir ļoti populāra. Kad 2012. gadā piedzima Zviedrijas princese Estelle, visā valstī torte tika pilnībā izpārdota. Vislabāk torti nogaršot "Tössebageriet", Stokholmā, Karlavägen 77. Konditoreja darbojas jau kopš 1920. gada un tur tiek ceptas tortes arī karaliskajai ģimenei. Gabals princeses tortes šeit maksā ap pieciem eiro. Otra vieta, kur vērts iegriezties, ir "Thelins konditori": saldas tortes (ieskaitot princeses torte, protams), bet arī sāļie konditorejas izstrādājumui ir pieejami visās šīs konditorejas fileālēs.
Turcija - Lokum
Saldas želejas masas gabaliņi: lokum ir Turcijas delikatese. Kubiņš izgatavots no cukura un želējušas cietes, kā arī garšai pievieno sulu un riekstus. Pēc tam šis saldums tiek pārklāts ar pūdercukuru vai kokosriekstu skaidiņām. Turkiem jau kopš 14. gadsimta tas ir mīļākais saldums. Nogaršot to var, piemēram, "Haci Bekir", kas ražo šo kārumu jau kopš 1777. gada un atrodas adresē: Stambulā, Hamidiye Cad. Nr: 33 Eminönü.
Francija - citronu tarte ar meringu
Vai šo saldo kūku izgudroja Francijā, nav īsti skaidrs, bet tas, ka tās tur ir tikušas pilnveidotas, ir fakts. Mentonā, kur katru gadu norisinās citronu festivāls, tiek organizēts labāko citronu kūku konkurss. Gardi paraugi ir pieejami "Patisserie Gérard Mulot" Parīzē, kas tiek uzskatīta par viena no labākām konditorejām valstī. Tartes gabaliņš maksās ap pieciem eiro. Tie, kas vēlas ieraudzīt, kā tiek pagatavots šis gardums, var ieskatīties "KL Patisserie" salonā Parīzē, kur meistari vēro mācekļus un novērtē vai viss pareizi tiek pagatavots.
Vīne - Sahertorte
Vienmēr, viesojoties Vīnē, ir jānotiesā vismaz viens gabals šī saldā garduma. Kaloriju bumba izgatavota no šokolādes mīklas un aprikožu ievārījuma. Pirmo reizi šo kūku 1862. gadā pagatavoja tobrīd vien tikai 16 gadus vecais Francs Sahers (Franz Sacher). Viņš bija māceklis firsta Metterniha virtuvē, kad viņam nācās pagatavot desertu saslimušā šefpavāra vietā. Viņa kūka kļuva par veiksmes stāstu un 40 gadus vēlāk Franca dēls Eduards atvēra viesnīcu "Sacher". Torti var nogaršot "Cafe Sacher", kur katru gadu tiek notiesāti 360 000 gabali šī garduma, ko var iegādāties par apmēram sešiem eiro.
Spānija - Santjago kūka
Šī Galīcijas mandeļu kūka pirmo reizi tika izcepta 1577. gadā un daudzus gadus tikusi pilnveidota tās recepte. Kopš 1828. gada recepte ir palikusi nemainīga - tās sastāvā galvenokārt ir cukurs, olas un mandeles. Īpaši garšīga kūka nopērkama ir beķerejā "Museo del Pan Gellego" Madridē, ko labprāt arī apmeklē vietējie iedzīvotāji. Viens gabals šīs saldās kūkas maksās ap sešiem eiro. Konditorejā "Harina" Madridē, kūka tiek cepta tikai no dabīgām reģionālām sastāvdaļām un maksās ap 4 eiro.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.