Tūristu nodoklis palīdzēs saglabāt velsiešu valodu

Velsa gatavojas kļūt par pirmo Apvienotajā Karalistē, kas ieviesīs valsts mēroga tūrisma nodokli, vēsta “Euronews”.

Jaunā kārtība paredz, ka turpmāk no tūristiem tiks iekasēts nodoklis 1,25 mārciņas jeb apmēram 1,50 eiro par nakti, uzturoties viesnīcā Velsā, vai arī 0,75 mārciņas jeb apmēram 0,90 eiro par nakti kempingā vai hostelī.

Paredzēts, ka no nodokļa iekasētā nauda tiks novirzīta velsiešu valodas saglabāšanai – mērķis ir panākt, ka šajā valodā līdz 2050. gadam runāt miljons cilvēku.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dinaburgas pils taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Apmēram 1 km gara taka, kas ved līdz Dinaburgas pilsdrupām un pils maketam. Taka piedāvā lielisku iespēju iejusties bruņinieku vidē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.02.2026 - 25.02.2026 Adults-Only viesnīcu izlase Estravel Latvia
Akcija līdz 24.04. // Atpūtas 6-7 naktīm dažādos kūrortos // Viesnīcas Tikai Pieaugušajiem | Skatīt vairāk
no 649 EUR
Ververu krauja Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Tā ir vismaz 36 m augsta kvartāra iežu krauja, kuras nogāzes slīpums sasniedz 38 grādus. | Skatīt vairāk
Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” (59,3 ha) atrodas krāšņā ielejā, ko izgrauzuši ledāju kušanas ūdeņi. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57448602sec.