Spānija gatavojas aizliegt smēķēšanu pludmalēs un kafejnīcu terasēs

Spānijas valdība ir apstiprinājusi likumprojektu, kas paredz stingrākus ierobežojumus smēķēšanai publiskās vietās, un tas varētu būtiski ietekmēt arī tūristus, vēsta "Euronews".

Jaunie noteikumi paredz aizliegumu smēķēt un lietot elektroniskās cigaretes pludmalēs, stadionos, bērnu rotaļu laukumos, sporta centros, sabiedriskā transporta pieturās, kā arī restorānu un bāru terasēs. Ierobežojumi attieksies ne tikai uz cigaretēm, bet arī uz elektroniskajām cigaretēm, nikotīna spilventiņiem, ūdenspīpēm un tabakas karsēšanas ierīcēm.

“Sabiedrības veselība vienmēr būs svarīgāka par privātām interesēm. Ikvienam ir tiesības elpot tīru gaisu un dzīvot ilgāk un veselīgāk,” uzsvēra Spānijas veselības ministre Monika Garsija.

Restorānu un bāru īpašnieki jau pauduši bažas, ka šāds aizliegums var kaitēt Spānijas izplatītajai āra terašu kultūrai, kas īpaši iecienīta tūristu vidū. Smēķēšana telpās Spānijā ir aizliegta jau kopš 2011. gada, bet šis solis paplašina aizliegumu arī āra zonās.

Likumprojekts vēl jāapstiprina parlamentā, un tas var tikt grozīts, tomēr iniciatīva iezīmē Eiropas tendenci ierobežot smēķēšanu ārpus telpām. Līdzīgu soli šovasar spēra arī Francija, aizliedzot smēķēt pludmalēs, parkos un pie skolām.

Saskaņā ar statistiku Spānijā tabakas izraisīto slimību dēļ ik gadu mirst vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku jeb aptuveni 137 cilvēki dienā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
airBaltic aviobiļešu izārdošana SKY24.LV
Steidzieties sagādāt ceļojumus visam gadam! - Poipulāri galamērķi ar izlidošanu līdz 30.09.2026. // Akcijas vietu skaits ierobežots | Skatīt vairāk
no 59 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.65648198sec.