Autors: Karina Sabirova
Avots: Mediakub.ru
Visiem ir zināms, ka tūrisma pārgājienu piemērotākais laiks ir atvaļinājums vai brīvdienas. Tie parasti ir saistīti ar došanos uz citiem ģeogrāfiskiem rajoniem ar mērķi aktīvi atpūsties, fiziski pilnveidoties un iepazīties ar citu tautu kultūru un tradīcijām. Bet vai visi zina kā pareizi sagatavoties pārgājienam, lai tas noritētu veiksmīgi? Viens no galvenajiem nosacījumiem ir pārliecināties par savu fizisko un morālo gatavību. Ja tas ir izdarīts un jūs noteikti ziniet, ka spēsiet pārgājienu izturēt un gūt no tā gandarījumu, tad uz priekšu!
Esi gatavs!
Pirms doties kādā ceļojumā vai ekspedīcijā, pajautājiet sev:
- Cik ilgi jūs atradīsieties pārgājienā?
- Cik ūdens un kādi produkti būs nepieciešami?
- Vai pareizi jūs esat izvēlējies apģērbu un apavus attiecīgiem klimatiskajiem apstākļiem?
- Kāds speciāls aprīkojums jums ir vajadzīgs?
- Kas jāieliek ceļa aptieciņā?
Veselības stāvokļa pārbaude
Ja atbildes uz šiem jautājumiem ir atrastas, tad var ķerties pie nākošā soļa – veselības stāvokļa pārbaudes. Katram tūristam ir jāiziet rūpīga medicīniskā apskate, ieskaitot zobārstu. Ir jāpārliecinās, ka ir visas potes pret slimībām, ar kurām var saslimt atrodoties attiecīgā teritorijā. Nepieciešamus medicīniskus līdzekļus ir jāņem tādā skaitā, lai nepieciešamības gadījumā, tos pietiktu katram grupas loceklim.
Grupas veidošana
Šajā posmā tiek izveidota tūristu grupa. Grupas locekļiem ir regulāri jātiekas, lai apspriestu kopīgus plānus un sadalītu pienākumus. Var iecelt tādus amatus kā mediķis, pavārs, mehāniķis u.c. Noteikti jāpārbauda, vai katrs grupas loceklis būs spējīgs izpildīt viņam uzticēto uzdevumu. Iespējams, ka būs arī tādi kandidāti, no kuriem nāksies atteikties.
Informācijas vākšana par attiecīgo apvidu
Ir jāatrod pēc iespējas vairāk informācijas par to vietu, uz kuru jūs plānojiet doties – par klimatu, laika apstākļiem, upju straumes ātrumu un virzienu, kalnu un pauguru augstumu, augu un dzīvnieku pasauli.
Plānošana
Sadaliet jūsu projektu trīs fāzēs: sākuma, mērķa un beigu fāzēs. Precīzi nosakiet katras fāzes nozīmi un laiku tās izpildīšanai. Obligāti ir jāsastāda plāns, kurš noderēs ekstremālās situācijās, piemēram, transporta līdzekļa bojāšanas vai grupas locekļa saslimšanas gadījumā. Viens no galvenajiem nosacījumiem, kas jāizpilda šajā sagatavošanas solī, ir jāpabrīdina kāds (tuviniekus vai draugus) par to, kad un kur jūs dodaties un kad plānojiet atgriezties. Tas ir nepieciešams, lai sakaru trūkums ar jums izsauktu uztraukumu un tiktu iesāki nepieciešami pasākumi jūsu meklēšanai.
Neparedzēti apstākļi
Vienmēr jābūt gataviem dažāda veida nejaušībām. Piemēram, ko jūs darīsiet, ja salūzīs jūsu transporta līdzeklis, laika apstākļi izrādīsies bargāki, nekā domājāt vai kāds pēkšņi saslims.
Visi iepriekšminētie sagatavošanas posmi ir pats galvenais, kam jāiziet cauri, gatavojoties pārgājienam. Vēl ir daudz nianses, kurām ir jāpievērš uzmanība dodoties, piemēram, kalnu pārgājienā. Taču šī pamācība ir labs palīgs iesācējiem, kas plāno pirmo reizi doties pasaules izzināšanas ceļojumā.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.