Turcijā notiks dejojošo dervišu festivāls

Katru gadu Turcijas pilsētā Konijā (Konya) notiek dejojošo dervišu festivāls. Tādā veidā vietējie iedzīvotāji piemin dižā mistiķa Džalāl-ad-Dīma jeb Mevlānas dzīvi (XIII.gs). Festivāls šogad notiks 17.decembrī, Mevlana muzejā, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Turcijā.

Festivāla apmeklētājiem ir iespējams ieraudzīt neaizmirstošu un iespaidīgu teatrālu uzvedumu – semu jeb virpuļošanas ceremoniju, kas simbolizē vairākus posmus, kurā notiek „saplūšana” ar Dievu.

Mevlana uzskatīja, ka mūzika un deja ir veids, kā nokļūt ekstātiskā stāvoklī un palīdzēt indivīdam atbrīvoties no nemiera un ikdienas dzīves ciešanām.

Dervišus ne reti dēvē par mūkiem, taču šis jautājums joprojām ir strīdīgs, jo, piemēram, dervišiem bija atļauts precēties, turēt īpašumus, kā arī pašiem dzīvot savās mājās un izdzīvot savu personisko dzīvi. Taču vieniem bija aizliegts par jebkuru priekšmetu teikt, ka tas ir „mans”, jo pēc viņu uzskatiem, viss pieder Dievam. Tāpat, ja dervišam kaut, kas pieder – viņam ir ar to jādalās, tādā veidā kompensējot to ar devību un viesmīlību.

Sīkāka informācija: www.konya.bel.tr

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Sezonas ķēriens outlet ciemata veikalos ViaJurmala
Laiks doties uz outlet ciematu - neatkarīgi no tā, vai lūkojies pēc perfektām kurpēm vai ideālas vasaras kleitas. | Skatīt vairāk
Valmiermuižas etnomūzikas festivāls  Valmieras novada Tūrisma pārvalde
5. jūlijā, Valmiermuižas parkā astoto gadu norisināsies Starptautiskais Valmiermuižas etnomūzikas festivāls! | Skatīt vairāk
no 25 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.06.2025 - 27.06.2025 Programma bērniem Nikos Travel
Veselības programma paredzēta bērniem vecumā no 4 līdz 16 gadiem (ieskaitot). Procedūras tiek noteiktas individuāli medicīniskās konsultācijas laikā. | Skatīt vairāk
435 EUR
Uzņēmumi


Novatours
,


Coral Travel Latvia
,


WOOPS
,


Turkish Airlines
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.74457097sec.