Tuvajos Austrumos popularitāti iemanto bārdas un ūsu implanti

Plastiskie ķirurgi Turcijā saskārušies ar jaunu, visai dīvainu tendenci – vīriešu dzimuma pacienti arvien biežāk vēlas mākslīgi pieaudzēt ūsas un bārdu.

Kopš 2000. gadā pirmoreiz parādījās ūsu un bārdas implanti, plastiskās ķirurģijas speciālists Selahatins Tulunajs no Stambulas atzīst, ka apmēram 25 procenti viņa klientu vēlas veikt tieši šāda veida operācijas.

"Izteiktas, biezas ūsas ir statusa simbols, kā arī spēka un brieduma zīme," atzīst dakteris, piebilstot, ka lielāko viņa pacientu daļu veido arābi no tā dēvētajām Līča valstīm.

"Gan Turcijā, gan Tuvo Austrumu valstīs sejas apmatojums tiek saistīts ar vīrišķību, un tā neesamība bieži vien rada sociāla rakstura problēmas," viņš piebildis.

"Turku valodā ūsas vai bārdas neesamību apzīmē ar vārdu "kose", un tam ir negatīvs raksturs. Darījumu cilvēki labprāt izmanto iespēju pieaudzēt sejas apmatojumu mākslīgā veidā, stāstot, ka bez tā biznesa partneri viņus neuztver nopietni."

Tūrisma aģentūra, kura specializējusies šajā nišā, lēš, ka Turcijā ūsu un bārdas meklējumos ik dienu ierodas vismaz 50 arābu vīrieši.

Šāda veida korekcijas operācija izmaksā ap 1700 eiro – cenā iekļauti medicīniskie pakalpojumi, kā arī nakšņošana procedūras laikā un pēc tās, kas parasti ilgst četras dienas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kokgriešanas meistara Vilcāna darbnīca Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Varis Vilcāns ir koktelnieks un metālkalējs, kas sevi dēvē par dīvaino lietu meistaru. | Skatīt vairāk
Uzdāvini sev Ziemassvētku brīnumu Ventspils TIC
Līdz pat 31. decembrim Ventspilī iespējams doties mūzikas un gaismu pilnā 20 minūšu piedzīvojumā pa svētku rotā tērpto pilsētu ar Ziemassvētku | Skatīt vairāk
Ginekologs - sieviešu veselības uzraugs Republikas laukuma klīnika
“Republikas laukuma klīnikā” strādā ginekologi, kuri piedāvā iespēju apspriest personīgās ginekoloģiskās problēmas privātā, neitrālā un | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::7.25041986sec.