Rēzeknē svinēs Latgales atbrīvošanas pieminekļa «Vienoti Latvijai» 80. gadadienu

2019. gada 8. un 9. septembrī Rēzeknē svinēs Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" 80. gadadienu.

Pēc Leona Tomašicka meta parauga veidotais tēlnieka Kārļa Jansona Latgales atbrīvošanas piemineklis "Vienoti Latvijai", kuru tautā dēvē par Latgales Māru, Rēzeknē tika atklāts 1939. gada 8. septembrī. Okupācijas vara pieminekli divreiz nogāza – 1940. gada novembrī, bet tas tika atjaunots 1943. gada 22. augustā, otro reizi piemineklis tika gāzts 1950. gadā, trešo reizi to atjaunoja 1992. gada 13. augustā, kuru veidoja tēlnieka Kārļa Jansona dēls Andrejs Jansons un tēlnieks Indulis Folkmanis.

8. septembrī no plkst. 9.00 veidosim ziedu paklāju pieminekļa "Vienoti Latvijai" pakājē un aicinām ikvienu pievienoties! Dāvāsim Latgales Mārai pļavā plūktus vai dārzā audzētus ziedus, lai kopīgi veidotu dzīvo ziedu rakstus. Savukārt plkst. 12.00 vienosimies lūgšanās Svētajā Misē Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē (Latgales ielā 88b).

9. septembrī plkst. 12.00 pulcēsimies uz svinīgu brīdis pie pieminekļa "Vienoti Latvijai", kur skanēs uzrunas un apsveikumi, un muzicēs gan pūšamo instrumentu orķestris "Rēzekne" (vad. Sergejs Sergejevs), gan grupa "Baritoni". Pēc tam plkst. 13.00 sanāksim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē), kur kopīgi noskatīsimies dokumentālo filmu "Latgales Māras ceļš 1939–1992" (2009, režisors Voldemārs Ivdris, operators Māris Justs), iepazīsimies ar papildināto un pārizdoto grāmatu "Piemineklis un laiks" (sastādījusi Irēna Vilčuka ), kā arī ieklausīsimies to cilvēku atmiņu stāstījumos, kuri darbojās pieminekļa atjaunošanā (Osvalds Zvejsalnieks, Aleksejs Avots, Irēna Vilčuka u. c.).

Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" 80. gadadienas svinības organizē Rēzeknes dome, pašvaldības aģentūra "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" (tālr. 64607672, 26106775) un biedrība "Latgalieši".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pārgājienu maršruti Bauskas novadā Bauskas TIC
Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.03.2026 - 31.03.2026 Latgales garšu mēnesis - Restorāns MŌRA Rēzeknes pilsētas TIC
Visu martu Mōra aicina baudīt senču receptes mūsdienīgā Latgales garšu izpildījumā. | Skatīt vairāk
Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā Bauskas TIC
Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā un apvieno vēstures izziņu, aktīvo atpūtu un radošu līdzdarbošanos! | Skatīt vairāk
Ar vilcienu pēc Vidzemes stāstiem  Gulbenes novada TIC
Gulbenes, Madonas un Alūksnes novadu tūrisma speciālisti aicina doties neaizmirstamos brīvdienu izbraucienos uz Vidzemi, par transportu izvēloties | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.47694302sec.