Daļu ceļotāju, kravājot ceļasomu, jau pārņēmis saviļņojums par gaidāmo piedzīvojumu, un viņi to labprāt dara ar prieku. Tomēr citi šajā itin atbildīgajā mirklī secina, ka visas vēlamās lietas somā nav iespējams salikt, un pat krīt panikā.
Lai gan mūsdienās teju visu trūkstošo, visticamāk, varēsiet bez raizēm iegādāties galamērķī, katrs no mums var nosaukt vismaz dažus priekšmetus, bez kā doties ceļā atsakāmies. Lūk, 10 padomi, kas var noderēt, lai visu nepieciešamo bez raizēm savietotu ierobežota izmēra somā.
Reklāma
1. Sarullējiet drēbes
Lai taupītu vietu un novērstu drēbju saburzīšanos, tās der sarullēt nevis salocīt. Lai iegūtu vēl vairāk vietas somā, apģērbu lieciet vakuuma maisos, kādi visdažādākajos veidos un izmēros pieejami saimniecības preču veikalos.
2. Izmantojiet aiztaisāmus plastmasas maisiņus
Telefona lādētājs, dažādi adapteri, austiņas – šīs ierīces somā var ne vien pazust, bet arī radīt mulsinošu vadu jūkli. Šo problēmu var novērst, izmantojot ērti aiztaisāmus plastmasas maisiņus – atsevišķu maisiņu var atvēlēt gan katrai elektroniskajai ierīcei, gan lietām, kuras būs nepieciešamas, atgriežoties mājās (mājas atslēgas, auto atslēgas), gan, piemēram, medikamentiem.
3. Rokas bagāžu nosveriet pirms došanās ceļā
Lai nenāktos maksāt par pārāk smagu rokas bagāžu, jau pirms došanās ceļā allaž izmantojiet svarus un pārliecinieties, ka somas svars nepārsniedz jūsu izvēlētās lidsabiedrības noteiktos ierobežojumus.
4. Izmantojiet tukšu iepakojumu vērtslietu glabāšanai
Lai nekļūtu par zagļu upuri, loģiska rīcība ir ceļojuma laikā ar naudu un vērtīgākajām mantām rīkoties pēc iespējas neuzkrītošāk. Lai noslēptu dažas banknotes, izmantojiet tukšas kosmētikas līdzekļu pudelītes. Turklāt, ja līdzīgā veidā glabāsiet arī rotaslietas, nebūs jāsatraucas, ka auskari nozudīs ceļasomas dzīlēs.
5. Somā ielieciet veļas atsvaidzinātāju
Lai arī čemodānā saliktās drēbes visu ceļojuma laiku patīkami smaržotu, gluži tāpat kā skapī, tajā der ievietot veļas atsvaidzinātāju vai kādu citu aromāta avotu.
6. Nokopējiet svarīgākās ceļvežu lappuses
Tā vietā, lai līdzi stieptu smagas grāmatas, nokopējiet svarīgākās to lappuses. Savukārt, ja jums pieejams e-grāmatu lasītājs, lejupielādējiet nepieciešamos tūrisma ceļvežus vai brīvbrīža lasāmvielu elektroniskā formātā.
7. Jau laikus sastādiet līdzi ņemamo lietu sarakstu
Iegādājieties piezīmju blociņu un iekārtojiet lappusi katram ceļojuma veidam, piemēram, atkarībā no sezonas vai ilguma. Pēcāk atvēliet pusstundu laika, lai sadomātu, kādas lietas jums nepieciešamas "brīvdienām pludmalē", bet kādas – "nedēļas nogales izbraucienam". Blociņu turiet tuvu pasei, lai ik reizi, kad dodaties ceļā, nebūtu jālauza galva par to, ko likt somā.
8. Pašas nepieciešamākās mantas lieciet rokas bagāžā
Allaž ir vērts sagatavoties sliktākajam, un, būsim godīgi, bagāža lidostās mēdz nozust. Ja ceļojat ar lidmašīnu, parūpējieties, lai visas vērtslietas, kā arī citas mantas, bez kā nekādi nevarēsiet iztikt, ierodoties galamērķī, atrastos jūsu rokas bagāžā.
9. Izmantojiet ikkatru somas stūrīti
Kravājot ceļasomu, svarīgi izmantot katru tās brīvo stūrīti. Piemēram, apakšveļu vai zeķes var ievietot apavos.
10. Iegādājieties vieglu un vienkāršu somu
Tā vietā, lai viesnīcā ierastos ar dārga zīmola čemodānu, kādi, starp citu, biežāk kļūst par ēsmu zagļiem, labāk izvēlēties neuzkrītošu un vieglu ceļasomu. Jāpatur prātā, ka cieta materiāla soma var būt ļoti smaga, tādēļ dārgākais variants ne vienmēr būs piemērotākais.