Trešajai daļai pilotu ir gadījies lidojuma laikā negribēti iemigt

Maija sākumā gaisa satiksmes nozari Eiropā satricināja atgadījums kādā Air Berlin lidojumā uz Minheni. Neilgi pirms nosēšanās gaisa satiksmes dispečeri saņēma trauksmes signālu no lidmašīnas, kas liecināja – lidmašīna ir briesmās, bet tai nedraud nogāšanās. Pēc tam tika saņemts lidmašīnas kapteiņa lūgums ļaut lidmašīnas nosēšanos veikt ar autopilota palīdzību. Šāda lūguma iemesls nebija ne negaiss, ne lidmašīnas tehniskais stāvoklis, bet gan pilotu nogurums. Atļauja tika saņemta, un lidmašīna bez starpgadījumiem nolaidās Minhenes lidostā. Nekavējoties tika uzsākta starpgadījuma izmeklēšana.

Konkrētā reisa piloti starpgadījuma dienā bija nolidojuši jau desmit stundas, kas vēl atbilst oficiāli pieļautajam. Eiropas Lidojumu drošības aģentūras EASA noteiktais maksimālais lidošanas laiks gaišajā diennakts daļā īsajos lidojumos ir 14 stundas, nakts laikā – vienpadsmit stundas. ASV kopš šā gada sākuma lidošanas laiks naktī pēc vairākiem starpgadījumiem, ko izraisījis pilotu pārgurums, ierobežots līdz deviņām stundām.

Pilotu – lidojumu kapteiņu aptauju rezultāti liecina, ka 36 procenti jeb vairāk nekā trešā daļa no viņiem vismaz reizi ir lidojuma laikā iemiguši. Daudzi atzīst, ka nereti noguruma dēļ grūti skaidri saredzēt nosēšanās skrejceļu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Sigulda City Festival  Siguldas novada TIC
The holidays are a great opportunity to get in the mood for summer by experiencing the best stories of celebration in great togetherness - music and flavors. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.03.2026 - 27.03.2026 Zinātnes un izklaides diena Tartu Nikos Travel
Viena diena, lai iepazītu Tartu — pilsētu, kur studentu gars, kultūra un zinātnes atklājumi savijas vienā piedzīvojumā. Datums: 11.04.2026 Autobusa | Skatīt vairāk
no 46 EUR
Slutišķu gravu taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Slutišķu krauja Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Slutišķu krauja atrodas Daugavas loku teritorijā un ir vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


SIXT Latvija
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45539093sec.