Autors: Kristīne Jakubovska/Kristīne Indriksone
Avots: BalticTravelnews.com/Swedbank.lv
Teju puse jeb 42% respondentu šogad atvaļinājuma laikā neplāno nekur braukt, savukārt tie, kuri atvaļinājuma laikā ieplānojuši ceļojumu, visbiežāk norādījuši, ka apceļos Latviju (21%). Tā rāda Swedbank Varakindlustus AS Latvijas filiāles (turpmāk tekstā - Swedbank Apdrošināšana) veiktā iedzīvotāju aptauja. Nākamā populārākā atbilde - ceļojums uz kādu no Baltijas valstīm (14%), kam seko siltās zemes (piemēram, Spānija, Grieķija, Portugāle) - tās kā savu atvaļinājuma galamērķi norādījuši 11% aptaujāto.
Dodoties atvaļinājumā, vairums iedzīvotāju par sava mājokļa drošību rūpējas, kārtīgi noslēdzot logus un durvis, kā arī lūdzot kādu radinieku, kaimiņu vai draugu pieskatīt īpašumu (atbildi minējuši 52% aptaujāto respondentu). Savukārt teju ceturtā daļa aptaujāto (24%) norādījuši, ka par mājokļa drošību īpaši nerūpējas un paļaujas, ka prombūtnes laikā viss būs kārtībā.
10% respondentu norādījuši, ka paļaujas uz signalizāciju, savukārt 8% - uz saviem četrkājainajiem draugiem. Svdabīgākais veids no aptaujas dalībnieku pašu pieteiktajām metodēm, kā pasargāt savu mājokli savas prombūtnes laikā - pie visiem logiem un durvīm noskaitīt buramvārdus.
“Vasara tradicionāli ir atvaļinājumu laiks, ko vairums iedzīvotāju pavada ārpus savām dzīvesvietām – dodoties braucienos pie dabas vai arī tālākos un tuvākos ceļojumos. Tiem, kas ceļo pa Baltijas valstīm, aktuālāka būtu medicīnas izdevumu un bagāžas apdrošināšana, savukārt tiem, kas ceļo uz tālākiem galamērķiem, nevajadzētu aizmirst nesenos notikumus ar vulkānu, kad dzīvē sevi apliecināja ceļojuma pārtraukšanas riska apdrošināšanas nozīme.
Dodoties ceļojumā, ikvienam vajadzētu apdomāt arī to, kā prombūtnes laikā gādāt par sava mājokļa drošību, lai atmiņas par atvaļinājumu nepārvēršas par nepatīkamiem pārdzīvojumiem. Protams, būtu jāievēro pamata lietas – jānoslēdz durvis un logi, ja iespējams, jāvienojas par īpašuma pieskatīšanu ar kādu no tuviniekiem vai kaimiņiem, kā arī jāievēro informācijas drošība sociālajos tīklos - piemēram, nevajadzētu par saviem atvaļinājuma plāniem informēt jebkuru interesentu.
Ir noteikti vērts savu mājokli arī apdrošināt. Piemēram, Swedbank Mājokļa apdrošināšana nodrošina aizsardzību pret visiem riskiem, tos atsevišķi nenodefinējot apdrošināšanas līgumā. Tas nozīmē, ka ar vienu apdrošināšanas līgumu tiek segti praktiski visi neparedzētie gadījumi, kuri var radīt zaudējumus jūsu mājoklim,” uzsver Pēters Kabuns (Peeter Kabbun), Swedbank Apdrošināšanas valdes loceklis Baltijas valstīs.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.