TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Lidostā «Rīga» norisinās Starptautiskās Lidostu padomes Komerciālais forums

Otrdien, 12.septembrī, starptautiskajā lidostā “Rīga” vairāk nekā 50 delegātu no 15 dažādām valstīm pulcējās uz Starptautiskās Lidostu padomes Eiropā (Airport Council International Europe, ACI)  forumu.

Šāda notikuma norise tieši Rīgā, Latvijā, apliecina to, ka Eiropas mērogā starptautiskā lidosta “Rīga” nostiprinās kā viens no Baltijas jūras reģiona aviācijas centriem gan pasažieru, gan kravu pārvadājumos.

“Tā ir nozīmīga starptautiska atzinība, ka esam ieguvuši tiesības organizēt šo prestižo nozares forumu. Tādējādi mēs varam ne tikai apmainīties ar pieredzi ar citu lidostu kolēģiem, bet arī prezentēt sevi Eiropas biznesa partneriem. Vienlaikus mums ir iespēja būt daļai no lēmumu pieņemšanas procesa Eiropā, kur pašlaik tiek risināti būtiski jautājumi gan par Brexit ietekmi, gan par drošības risinājumiem, gan iespējamiem tirdzniecības ierobežojumiem,” norāda lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Pēc Līces sacītā, 2016.gadā lidostas “Rīga” neaviācijas komercadarbība veidoja 21,7 miljonus eiro ieņēmumu, jeb vairāk nekā 43% no lidostas kopējiem ieņēmumiem, kas pērn pārsniedza 50 miljonus eiro.

“Mēs esam ieinteresēti turpināt uzlabot savus radītājus, un tāpēc mums jābūt drošiem, ka lēmumi, kas tiek diskutēti Eiropas Savienības mērogā, ietver Latvijas intereses. Mūsdienās lidosta vairs nav tikai transporta un pārvadājumu sistēmas vienība – tā ir būtiska biznesa un valsts ekonomikas daļa. Tieši tāpēc šajā forumā tiek runāts gan par aktuālajiem jautājumiem, kas skar ikvienas Eiropas lidostas komercplatību attīstību, gan arī lidostai pieguļošo teritoriju attīstību,” skaidroja Līce.

Foruma norisi finansiāli atbalsta starptautiskās lidostas “Rīga” beznodokļu zonas operators “ATU Duty-Free”, komercplatību pārvaldītājs “TAV Latvia” un ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātājs “Cakes & Bakes”.

Forums Latvijā norisinās no 11. līdz 13.septembrim.

Airport Council Internatinal (ACI) ir vienīgā starptautiskā organizācija, kas kopš 1991.gada pasaules mērogā pārstāv lidostu intereses pārrunās ar dažādu valstu valdībām un citām starptautiskajām aviācijas organizācijām, attīsta standartus, politikas un vadlīnijas lidostu darbības uzlabošanai un efektivitātes veicināšanai.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas ”Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā - uz gandrīz 90 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 5,4 miljonus pasažieru – gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ideāla vieta Jūsu konferencei Rixwell Elefant Hotel
Ērta atrašanās vieta starp centru un lidostu. Pasākumiem no 1000 € – 10% atlaide. Kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums līdz 30.04.2026. | Skatīt vairāk
Latvija no 100 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.09.2025 - 20.09.2025 Zinātnes šovs “Pirms pelniem” Ventspils TIC
Ar pārsteidzošiem eksperimentiem parādīsim uguns spēku, skaistumu un noslēpumus – zinātnes valodā, bet jautrā un saprotamā veidā! Apciemo VIZIUM. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.09.2025 - 20.09.2025 Izpēti Rēzekni ar jauniem audiogidiem! Rēzeknes pilsētas TIC
Izmanto QR kodus un atklāj pilsētas vēsturi audio formātā, 4 valodās! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.09.2025 - 23.09.2025 Vērienīgie ērģeļmūzikas svētki Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz 10. Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” notikumiem (10.–17. okt.) | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.80571699sec.