TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Tūrisma maršruta «Baltu ceļš» izstrādē sākusies resursu izpēte un novērtēšana

Tērvetes novadā reģistrētā biedrība “Latviešu karavīrs” sākusi pētījumu “Zemgaļu un sēļu vēsturi raksturojoši tūrisma resursi Zemgalē jauna tūrisma maršruta “Baltu ceļš “ izveidei”.
    Pētījums notiek ar Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projekta LLI – 187 “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš”” atbalstu. Projekta mērķis ir sabiedrībā veidot dziļāku izpratni par baltu materiālo un nemateriālo kultūras un dabas mantojumu, attīstīt jaunu, inovatīvu un ilgtspējīgu tūrisma produktu – starptautisku maršrutu, kas ļaus attīstīt kultūras tūrismu reģionā, dažādot piedāvājumu, paaugstināt produktu kvalitāti un pieejamību.
    Lai projekta ieviesēji varētu balstīties uz iespējami autentiskāku un pilnīgāku informāciju par seno baltu cilšu, tostarp zemgaļu un sēļu, vēsturi un dzīvesveidu abu kaimiņvalstu teritorijās, pētījuma veicēji ķērušies pie rakstīto avotu, kas nav sevišķi daudz, arheoloģisko, folkloras un citu materiālu apzināšanas un izpētes. Notiek seno pilskalnu, kulta un piemiņas vietu, amatniecības centru un darbnīcu, muzeju un vēsturisko ekspozīciju, kā arī Zemgalei un Sēlijai raksturīgu ainavisko vērtību apzināšana. Jau notikusi radoša domu apmaiņa ar projekta partneriem un pētniekiem no Kurzemes plānošanas reģiona un Šauļu apgabala Lietuvā, kur sācies līdzīgs pētījums. Pavisam drīz Zemgalē iecerēts organizēt muzejnieku un tūrisma speciālistu darba grupas tikšanos, lai runātu par pirmajiem pētījumā gūtajiem rezultātiem, lai iegūtu papildus informāciju par pašreizējā stāvokļa novērtējumu vienam vai otram maršrutā iekļaujamajam objektam, lai spriestu par nepieciešamā infrastruktūras – viesu namu, ēdināšanas uzņēmumu, autostāvvietu esamību vai neesamību lielāku tūristu grupu uzņemšanai.
    Līdztekus tam, pētnieki strādā pie vairāku mazāku tematisku tūrisma maršrutu izstrādes, kas konkrētā reģionā varētu attīstīties blakus galvenajam vairākdienu maršrutam, piemēram, “Baltu rotas Zemgalē”, “Ostas Zemgalē”, “Zemgaļu un sēļu pilskalni” un vēl citi.
 Īstenojot vēl vairākas citas aktivitātes, minētā projekta ieviešana ilgs līdz 2019. gada aprīlim un tā kopējais finansējums ir 763 402,38 eiro, tostarp ERAF finansējums – 648 892 eiro.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 31.05.2025 Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ" Madonas TIC
Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.05.2025 - 05.06.2025 "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē" Bauskas TIC
Akcijas ietvaros ikviens ir aicināts doties atklāt jaunas vietas un objektus! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2025 - 31.05.2025 Velo, auto un moto Bauskas novadā Bauskas TIC
Ja ar velo, auto un moto esi uz “Tu”, tad priecājies, jo Bauskas novadā ar to saistāmi 7 aktīvās atpūtas objekti! | Skatīt vairāk
Jauni audio gida stāsti Madonas novadā Madonas TIC
Jau esošajam audio gidu tīklam - Ērgļi, R. Blaumaņa muzejs "Braki", Ziestu kalns, Gaiziņkalns un Madona, ir pienākuši klāt vēl divi audio stāsti. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::8.68705606sec.