TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Valstis, no kurām atgriežoties Latvijā, jāievēro 10 dienu pašizolācija (09.10.2020)

Slimību profilakses un kontroles centrs 2020. gada 9. oktobrī aktualizējis valstu sarakstu, uz kurām nerekomendē ceļot Latvijas iedzīvotājiem.

Atbraukušajam no ārzemēm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 40,4, jāievēro pašizolācija 10 dienas. 

Turpmāk pašizolācija būs jāievēro tām personām, kuras atgriežas vai ceļojušas tranzītā caur 31 Eiropas valsti. Šīs valstis ir Spānija, Andora, Monako, Francija, Malta, Horvātija, Rumānija, Luksemburga, Sanmarīno, Čehija, Šveice, Beļģija, Austrija, Nīderlande, Portugāle, Īrija, Grieķija, Itālija, Apvienotā Karaliste, Polija, Zviedrija, Islande, Slovēnija, Bulgārija, Dānija, Slovākija, Vācija, Ungārija, Lihtenšteina, Igaunija, Lietuva. Tāpat 10 dienu karantīna jāievēro arī atgriežoties no citām trešajām valstīm - tajā skaitā no Krievijas un Baltkrievijas.

Ceļotājiem, kuri atgriežas Latvijā no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 40,4, turpmākās 10 dienas jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jāseko līdzi savam veselības stāvoklim.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 40,4.

Līdz šim, atgriežoties Latvijā no ES/EEZ un Apvienotās Karalistes valstīm, kur rādītājs bija virs 25, bija jāievēro pašizolācija. Pieaugot inficēšanās riskiem Latvijā, pārskatīta robežšķirne attiecībā uz citām valstīm, turpmāk tā palielinās līdz 40,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Tādējādi, atgriežoties no valstīm, kur saslimstības rādītāji ir līdzvērtīgi Latvijai, pašizolācija nav jāievēro.

Valstis, atgriežoties no kurām nav jāievēro pašizolācija, ir - Vatikāns, Kipra, Norvēģija un Somija. 

Savukārt ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības riska novērtējums ir augstāks par 40,4, ir jāievēro pašizolācija. 

Saraksts stājas spēkā ar esošās nedēļas nākamo dienu (sestdienā, plkst.00:00) pēc tā publicēšanas SPKC mājaslapā (saraksts PDF). 

Aktuālā informācija - Valstu saslimstības rādītāji ar COVID-19 - ir pieejama SPKC mājaslapā - spkc.gov.lv.  

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Sāpes un pietūkums locītavās? Republikas laukuma klīnika
Reimatoīdais artrīts nav tikai locītavu sāpes — tas ir autoimūns karš tavā ķermenī. Agrīna diagnostika var glābt kustību brīvību. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.09.2025 - 22.09.2025 STĀSTS. Emīls Dārziņš, Mārtiņš un Agnese Valmieras novada Tūrisma pārvalde
21. septembrī, 16:00 kultūrtelpā AKUSTIKA viesosies aktieris Mārtiņš Vilsons un pianiste Agnese Egliņa, aizvedot atmiņu ceļojumā Emīla Dārziņa | Skatīt vairāk
no 25 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.882303sec.