TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Kuldīgas novadā 2016.gadā pārdoto istabnakšu skaits pieaudzis par +52%

Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs (KAAC) ir apkopojis statistikas datus par tūrisma attīstību Kuldīgas pilsētā un novadā 2016. gadā. “Pārdoto istabnakšu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Kuldīgas pilsētā un novadā pēc naktsmītņu rezervēšanas portāla booking.com rezervāciju statistikas datiem pieaudzis par 52 procentiem,” – ziņo Booking.com pārstāve Antra Kasa Kuldīgas novada tūrisma uzņēmēju forumā Ēdoles pilī pagājušajā nedēļā.

Antra Kasa pastāstīja, ka, spriežot pēc rezervēšanas sistēmas datiem, pārdoto istabnakšu skaits pērn pieaudzis visai Kurzemei(+45%), kas pērn bijusi viens no populārākiem galamērķiem Latvijā, bet Kuldīgas novads(+52%) ir rekordists. Vidējā pārdotā numura cena Kuldīgas novadā bijusi 53,98 EUR (Kurzemē: 49,28 EUR), bet vidējais viesu vērtējums Kuldīgas novada naktsmītnēm 8,95. Tas ir viens no augstākajiem rādītājiem Latvijā.

“Manuprāt Kuldīga sasniegusi un atspoguļo to, ko Latvijai pirms gadiem prognozēja Oksfordas pētnieki,- datus komentē Kuldīgas Aktīvās atpūtas centra (KAAC) vadītājs Artis Gustovskis,- t.i. lai panāktu atpazīstamību un sasniegtu tūrismā pozitīvu zīmolu, ir jāpaiet vismaz 20-25 gadiem. Mēs dibinājām tūrisma centru Kuldīgā tieši 1995.gadā un iesākām attīstīt tūrismu kā pēc labas mārketinga mācībgrāmatas, sākot no precīzas stratēģijas un beidzot ar atraktīviem pasākumiem. Tagad, pēc 22 gadiem sākam baudīt pirmos rezultātus un pozitīvus padarītā darba augļus. Spriežot pēc vidējā viesu vērtējuma un pārdotā numura cenas, izskatās, ka Kuldīga veidojas par tādu mazu, ekskluzīvu un kvalitatīvu tūrisma galamērķi,- par Latvijas mazo Šveici.”

Analizējot citus datus, secināms, ka katru gadu Kuldīgā pieaug ārzemju tūristu īpatsvars (36%), salīdzinot pret vietējiem tūristiem(64%), kas pirms gadiem vēl bija ~20% pret ~80%. Kuldīgu visvairāk iecienījuši tūristi no Vācijas un Lietuvas, kā arī Igaunijas un Krievijas. Tūristu skaita pieaugums attiecībā pret iepriekšējo gadu ir arī no Francijas, Nīderlandes, ASV, Lielbritānijas. Pārsvarā nakšņotāju vidū ir ģimenes ar bērniem vai nelielas draugu kompānijas, kuru vidējais palikšanas ilgums ir bijis 1,26 dienas.

Jau iepriekš ziņots, ka Kuldīga ir viena no retajām Latvijas pilsētām, kas saņēmusi virkni starptautiskus apbalvojumus par tūrisma attīstību un sasniegumiem, t.sk. Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis Latvijā (2007), Eiropas tūrisma inovāciju balva VISTA (2014), bet 2015. gadā Kuldīga iekļauta pasaules ilgtspējīgo galamērķu sarakstā GLOBAL TOP100. Kuldīga pirmā Baltijas valstīs izveidojusi inovatīvo Nīderlandes krustpunktu velomaršrutu tīklu, bet šogad Kuldīgā 27.maijā notiks lielākais nekomerciālais velofestivāls Baltijas valstīs.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2025 - 07.06.2025 TOP 7 Zemgales kāzu svinību vietas Zemgales Tūrisma asociācija
Ja plāno kāzas, ieskaties un atklāj Zemgales labākās svinību vietas - | Skatīt vairāk
Latvija
Peoniju dārza svētki Tukuma TIC
Romju pojenēs - diena ziedu krāšņumā ar dzeju, mūziku un smaržām. Sarunas ar peoniju audzētājiem, radošā darbnīca “Mana sapņu peonija”, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 08.06.2025 Trīs Garšas – Dienas Sākums ar Garšu! Rēzeknes pilsētas TIC
Brokastis no 7:00, pusdienas katru dienu. Ģimenēm, steidzīgajiem un gardēžiem. Ēd. Baudi. Atkārto. | Skatīt vairāk
"Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā Madonas TIC
Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::7.48885012sec.