Krāslava pošas simtgades svinībām

Krāslava tiek uzskatīta par vienu no senākajām apdzīvotajām teritorijām Latvijā, tās pirmsākumi meklējami trešajā gadu tūkstotī pirms Kristus. Taču pilsētas tiesības Krāslava ieguva 1923. gadā 16. aprīlī, līdz ar to šis 2023. gads iezīmē pilsētas simtgadi.

Leposimies, ka pārstāvam divu vēsturisko zemju, Latgales un Sēlijas, pilsētu Latvijā, kura pasaulei ir dāvinājusi vairākas spilgtas un talantīgas personības. Neraugoties uz mūsu dažādajām tautībām un konfesijām, mēs bijām, esam un būsim viens vesels. Šīs personības un dažādība atver logu uz pasauli un parāda, cik spēcīga, īpaša un atvērta ir mūsu pilsēta. Krāslavas logs ir atvērts gan tās iedzīvotājiem, gan tuviem un tāliem ciemiņiem.

Pilsētas svētkiem veltītā logo izstrādē iedvesma gūta no mājas logu apdares ornamentiem. Krāslavas logu greznie kokgriezumi izceļ mūsu pilsētu un padara to unikālu pasaules kontekstā uz Latvijas koka arhitektūras fona. Paldies visiem, kas raduši iespēju mūsdienu standartos veiksmīgi integrēt mūsu pilsētas kultūrvēsturisko vērtību, saglabājot vēsturiskās māju fasādes detaļas.

Simtgades logo iekļautas abu vēsturisko zemju karogu krāsas, kas simbolizē Latgales un Sēlijas vienotību.

Novēlu ikvienam sajust un apzināties mūsu vērtību un unikalitāti un ar savām sirdīm un darbiem radīt svētku noskaņojumu gan sev, gan saviem tuviniekiem. Būsim kopā un padarīsim šo gadu īpašu!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.02.2026 - 08.03.2026 TrekTours Ķemeru pārgājiens Jūrmalā Jūrmalas TIC
Jūrmala un TrekTours 7. martā aicina uz Ķemeru pārgājienu ar 9–37 km maršrutiem, dabas ainavām, īpašiem nakšņošanas piedāvājumiem un pavasara | Skatīt vairāk
Latvija 14 EUR
Programmas un meistarklases ikvienam Bauskas TIC
No radošām darbnīcām līdz izzinošām programmām – iespējas gan bērniem, gan pieaugušajiem, lai iedvesmotos, mācītos un baudītu kopā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.02.2026 - 06.03.2026 Baudīt ziemu jādodas uz Aglonu!  Preiļu novada TIC
Ziema turpinās un izskatās, ka tā netaisās atlaist grožus! Baudi ziemas brīvdienas Aglonā! | Skatīt vairāk
Koncertuzvedums “Gerda” Mežotnes baznīcā Bauskas TIC
Koncertuzvedums “Gerda” ir muzikāls Hansa Kristiana Andersena pasakas “Sniega karaliene” tēlojums interaktīvā koncerta formātā. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.88352799sec.