Tukumā skanēs Latvijas sieviešu un vīru koru svētku koncerts «Divi doti»

2022. gada 4. jūnijā plkst. 19.00 Tukuma Durbes estrādē notiks Latvijas sieviešu un vīru koru svētki. Svētkos piedalīsies vairāk kā 2000 sieviešu un vīru koru dziedātāji no visas Latvijas.

Latvijas sieviešu un vīru koru svētkos Durbes estrādē skanēs jau iemīļotas un visiem labi zināmas sieviešu un vīru koru repertuāra dziesmas, kā arī skaņdarbi no 2023. gada Dziesmu un Deju svētkiem. Svētku kopkorī vienosies 100 sieviešu un vīru kori, vairāk kā 2000 dziedātāji. Diriģēs vadošo sieviešu un vīru koru diriģenti - Aira Birziņa, Māra Marnauza, Ilze Valce, Romāns Vanags, Ivars Cinkuss, Uldis Kokars, Edgars Vītols, Jevgeņijs Ustinskovs un citi, kā arī Dziesmu svētku Goda virsdiriģenti Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers un Jānis Zirnis.

Koncertā piedalīsies arī NBS Štāba orķestris, solisti Inga Šļubovska un Zigfrīds Muktupāvels. Mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags, režisors Juris Jonelis, scenogrāfe Austra Hauks, koncertu vadīs Zigfrīds Muktupāvels.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Romāns Vanags atklāj: “Esam kopā uzsākuši nozīmīgu Dziesmu svētku vēstures ceļu gatavojoties Dziesmu svētku tradīcijas 150. jubilejai. Latvijas sieviešu un vīru koru svētki Tukumā ir gadu desmitiem kopta tradīcija, kas vienmēr ir nesusi dziesmas prieku ne tikai pašiem dalībniekiem, bet arī Tukuma novada iedzīvotājiem. Šī satikšanās ir svarīgs atskaites punkts koru gatavībai un pārliecībai par savām spējām. Pēdējo gadu un pat mēnešu notikumi mums ir likuši izsvērt un pārdomāt daudzas eksistenciālas lietas. Starp tām ir arī mūsu brīvība un neatkarība. Dziesmu svētki bija, ir un būs mūsu valsts neatkarības pamats!  Novēlu, lai šī sajūta mūs vieno un stiprina arī Tukumā.”

Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums ir tradīcija, kas reizi piecos gados kopā pulcē visus Latvijas sieviešu un vīru korus. Tradīcija aizsākās ar pirmo sieviešu koru salidojumu 1959. gadā Smiltenē un vīru koru salidojumu 1960. gadā Jelgavā. Šīs vasaras Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums skanēs Dziesmu svētku 150 gades zīmē, kuru svinēsim 2023. gadā.

Ieeja koncertā bez maksas. Pēc koncerta balle ar grupu “Miera vējos”.

Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncertu Durbes estrādē organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ģimeņu dienas svētki Iecavā Bauskas TIC
Vakara daļā koncerts ar iemīļotiem mūziķiem – uzstāsies dziedātāja Emilija ar grupu, Intars Busulis un Abonementa orķestris un vakaru noslēgs | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.06.2025 - 20.07.2025 Dārza svētki Jaunmoku pilī Tukuma TIC
Kā ik gadu - košs, ziedošs, idillisks vasaras pilnbrieds! Amatnieku tirdziņš, koncerts, ekskursijas. Tas viss Jaunmoku pilī! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.07.2025 - 20.07.2025 "Vasara uz jumta – kino ar skatu. GORS" Rēzeknes pilsētas TIC
Izbaudi vasaras maģiju Rēzeknē – GORS Jumta terasē, kur satriecošs skats uz pilsētu, labs kino un izsmalcinātas garšas saplūst neaizmirstamos | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.07.2025 - 19.07.2025 Slepeni kodolīgs piedzīvojums  Alūksnes TIC
19. jūlijā plkst.14.00-17.00 bijušajā raķešu bāzē Zeltiņos- notikums ģimenēm ar bērniem un jauniešiem. Pasākums bez dalības maksas. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.22417903sec.