Raiņa muzejs «Jasmuiža» aicina uz večerinku

28. jūlijā plkst. 21.00 Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) aicina svinēt vasaru kārtīgā večerinkā – zaļumballē ar kapelu “Bumburneicys” muzeja brīvdabas teritorijā.

Raiņa muzejā “Jasmuiža” šī sezona ir veltīta latgaliešu kāzu tradīciju izzināšanai, iesaistot arī apmeklētājus dažādos tematiskos pasākumos. Visu sezonu muzejā ir aplūkojama izstāde “Kuozys”, kurai iedvesma ir gūta Raiņa darbos. Savulaik topošais dzejnieks Rainis, tolaik students Jānis Pliekšāns, studiju gadu brīvdienas pavadot Jasmuižā, īpaši interesējies par latgaliešu kāzām, to tradīcijām un rituāliem. Viņš pierakstījis kāzu un apdziedāšanās dziesmas no vietējām teicējām, kā arī uzrakstījis apcerējumu par Višķu pagasta kāzu ieražām, kur aprakstīti rituāli, tradīcijas, izdarības latgaliešu kāzās 19. gadsimta 80. gados. Savā apcerējumā “Daugavpils apriņķa Višķu pagasta kāzu ierašas” Jānis Pliekšāns raksta, ka parasti jaunie cilvēki precību gados iepazīstas večerinkās.

“Lai turpinātu “atdzīvināt” ne tikai kāzu tradīcijas, bet arī to, kā senāk līdz kāzām vispār ir nonākts, muzejs aicina uz večerinku. Tā bija komunikācijas un izklaides forma, jautrs sarīkojums, īpaši jauniešu vidū gaidīts notikums, kur nedēļas nogalēs pārmaiņus pie viena vai otra kaimiņa pulcējās apkārtējo ciemu jaunieši. Goda vieta večerinkā vienmēr tika atvēlēta muzikantam, kurš spēlēja jautrus dančus,” stāsta muzeja vadītāja Solvita Kleinarte.

Jasmuižā kapelas “Bumburneicys” atraktīvās mūziķes aicinās ikvienu iejusties 19. gadsimta nogales atmosfērā, izdejojoties kārtīgā lauku večerinkā – zaļumballē. No pusnakts ballīte turpināsies ar DJ MART INC.

Savukārt pirms večerinkas plkst. 19.00 Aizkalnes pagasta svētku ietvaros, būsiet mīļi gaidīti uz Ainara Mielava akustisko koncertu.

Apmeklētājus cienāsim ar Aizkalnes saimnieču zupu. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca “Burgērija” ar gardiem ēdieniem un dzērieniem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.03.2025 - 02.04.2025 Upei pāri. Ziedonis un Vācietis Tukuma TIC
Programmā dažādos laikos tapusi dižo latviešu literātu iedvesmota mūzika savijas ar lielmeistaru dzejas vārsmām, sirsnīgiem atmiņu stāstiem. | Skatīt vairāk
Latvija
Edvarda Strazdiņa pirmais solo koncerts Tukuma TIC
Koncerts “Uz Tukumu pēc smukuma” kurā būs iespēja dzirdēt Edvarda lielākos hitus no albuma “Lauku dzīves miera osta”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.03.2025 - 05.04.2025 April april balllīte Jaunpils pilī Tukuma TIC
Toms Felkers pārsteigs ar roku veiklību un ilūziju spēku, bet pēc tam DJ Vento iegriezīs ballllīti. | Skatīt vairāk
Mazo ražotāju Lieldienu tirdziņš. Tukuma TIC
Saule ir sākusi spīdēt košāk un pavism drīz gaidīsim Jūs Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36183sec.