Bezgalīgais debesu dziļums Latgales vēstniecībā GORS

2023. gada 28. novembrī Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā atklāta Lauras Feldbergas instalāciju izstāde “Bezgalīgās zilās debesis”, kas ir autores mākslinieciskā reakcija šajā nemierīgā laikā. Izstāde ar savu gaišumu un zelta elementiem savieno gan gaidāmos svētkus, gan arī atgādina par nemieru skartajām pasaules daļām un cerību uz mierīgām debesīm.

Izstādē kā vienojošs motīvs ir izmantots ar rokām veidots aizsargtīkls, kas ir integrēts mākslas instalācijās un šajā nemierīgajā laikā ir bijusi viena no cerību vairojošām pretošanās formām. Izstādes instalācijām nav praktiskas funkcijas, bet tie ir tēlaini aizsardzības tīkli dažādās zilās – debesu un cerību – krāsas variācijās. Tiem ir emocionāla, rituāla un arī iracionāla nozīme, kas simbolizē debesu aizsardzību un cerību kara un nemieru skartajās pasaules daļās, kā arī miera un savstarpēja dialoga iespējamību starp indivīdiem, sabiedrības grupām, valstīm. Izmantotie apģērba gabali un to savstarpēja savienošana ir jaunu satikšanās un iespēju radīšana. Un šī satikšanās notiek drošā telpā, starp cilvēkiem, kuri apzinās savstarpējo saistību. Ekspozīcijas laikā ir iespējams ne tikai vērot darbus, bet arī piedalīties to tapšanā, iesienot kādu no auduma strēmelēm tīklā. Izstāde “Bezgalīgās zilās debesis” ir mākslinieciska reakcija nemierīgā laikā, tā ir arī sava veida pretošanās šaubām un nedrošībai, trauksmei un bezcerībai. Tā ir skatīšanās augšup – uz bezgalīgo debesu dziļumu. Un tā ir cerība uz drošām, mierīgām debesīm.

Par izstādi Latgales vēstniecībā GORS autore stāsta: “Mēs tūlīt sāksim adventa laiku un šī izstāde notiks adventā un pēc tam Ziemassvētku laikā. Pirmkārt, tas ir tāds prieka un svētku laiks, bet mēs dzīvojam arī šajā ļoti nedrošajā brīdī pasaules vēsturē, mēs piedzīvojam ļoti trauksmainus laikus. Šī izstāde mazliet savieno gan svētkus, jo šie objekti tomēr ir gaiši, gaisīgi un viņos ir šī zelta un dekoratīvie elementi, kā arī mazliet kaut kur atgādina par mūsu laiku, par izaicinājumiem, kuros šobrīd esam. Arī “gors” ar nozīmi “gars” ir pacilājošs, reizē vērsts uz augšu un uz dziļumu, man arī pats šis vārds iedvesmoja, domājot par izstādes tēliem un tēmu. Man gribējās, lai viņi paceļ garu!”

Izstādes autore, Laura Feldberga, ir dzimusi 1975. gadā Rīgā, Latvijā. Absolvējusi Grafikas nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd galvenokārt strādā instalāciju un objektu jomā, kā arī mākslas performancē. Mākslinieces darbu tēmas un tēlainība ir saistītas ar personīgo un kolektīvo pieredzi, attiecībām ar dabu, ainavu, piederību, vietu, identitāti. Piedalījusies izstādēs un mākslas projektos Baltijas valstīs, Skandināvijā, Vācijā, Krievijā, Islandē, ASV, Japānā un citur. Laura Feldberga ir performances mākslas grupas IDEAGNŌSIS dalībniece. Māksliniece strādā Latvijas Performances mākslas centrā kā pasniedzēja performances mākslas kursos un piedalās Rīgas Performances festivāla STARPTELPA organizēšanā.

Izstāde “Bezgalīgās zilās debesis” būs eksponēta GORS Mākslas galerijā līdz 28. janvārim.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.02.2024 - 04.03.2024 Liepkalnu maiznīcas apkārtne vilina Aizkraukles novada TIC
Tā ir ainaviska vieta ne tikai vasarā, kad ir iespēja baudīt Daugavas viļņus uz SUPiem vai laivās, bet arī citos gadalaikos - it īpaši pavasarī, kad | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasara ekskursiju ceļvedis skolēniem! Cēsu TIC
Iepazīsties ar pavasara ekskursiju ceļvedi Cēsu novadā! Skolēnus gaida aizraujošas ekskursijas, interesanti atklājumi un vērtīgas zināšanas! | Skatīt vairāk
Sieviešu dienas ballīte ar KIVIČU Tukuma TIC
08.03. Tukuma klubā LEMON CLUB - Lielā ballīte, par godu Sieviešu dienai! Uz skatuves - ANDRIS KIVIČS. | Skatīt vairāk
Iepazīsti Bausku vēstures lasījumos Bauskas TIC
Bauskas pilsētas bagātās vēstures aktualizēšana | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.65839219sec.