TŪRISMA BIZNESS | Bizness

VIDEO: «Riga Islande Hotel» uz diskusiju satiekas tūrisma nozare un Eiropas Parlamenta deputātu kandidāti

Pasākuma organizatori: LVRA, ALTA, LRB un LKB

Norises vieta: Riga Islande Hotel

Norises datums: 16.04.2024

Fotogalerija ar 25 bildēm

2024. gada Eiropas vēlēšanas notiks no 6. līdz 9. jūnijam, tāpēc Latvijas tūrisma nozare vēlējās iztaujāt Eiropas Parlamenta deputātu kandidātus par tūrisma biznesam svarīgiem jautājumiem. Diskusiju vadīja Dr. Ēriks Lingebērziņš, Biznesa augstskolas "Turība" Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns, Latvijas Tūrisma operatoru un aģentu asociācijas valdes priekšsēdētājs un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas valdes loceklis.  

Tēma 1: Latvija kā tūrisma galamērķis Eiropā. Tūrisma nozares netiešā ekonomiskā ietekme Eiropas Savienībā ir līdz pat 10%. Tā ir daļa no pakalpojumu ekonomikas, viesmīlībai ir nozīmīga loma nodarbinātībā un veicina sociālo attīstību. Pēdējo gadu laikā tūrisma nozare Latvijā stagnē – gan pandēmijas negatīvas ietekmes dēļ, gan ģeopolitiskās situācijas radīto draudu dēļ.

Jautājums: kādas, Jūsuprāt, ir tēmas, kuras var tikt risinātas Eiropas Savienības līmenī un kurām ir tieša ietekme uz Latvijas tūrisma un viesmīlības attīstību nākontē. Miniet piemērus un nosakiet prioritātes Jūsu kā Eiropas Parlamenta deputāta darbā.

Tēma 2: Eiropa ir viesnozīmīgākais starptautiskā tūrisma galamērķis pasaulē un Eiropa veido 50% no pasaules starptautiskā tūrisma apjoma. Tomēr Eiropa ir arī ļoti atšķirīga ar dažādām ekonomiskā un sociālām problēmām. Viena no tām ir starpkultūru dialogs un sadarbība.

Jautājums: kādu Jūs redzat Eiropu kā tūrisma galamērķi nākotnē un kā nodrošināt to, ka Eirpoa arī nākotnē ir pasaules tūrisma centrs, tā ir vieta, kurā tiek veicināts un cienīts starpkultūru dialogs un sadarbība ekonomisku un sociālu mērķu vārdā.

Tēma 3: 2023.gada 29.novembrī Eiropas Komisija sniedza priekšlikumus izmaiņām komplekso ceļojumu direktīvā (Package Travel Directive). Ņemot vērā dalībvalstu un nozares iebildumus pret plānotajām izmaiņām, visdrīzāk, par tām nāksies lemt nākamajam Eiropas Parlamenta sastāvam.


Jautājums: Kāds ir Jūsu viedoklis – kā nodrošināt līdzsvaru starp patērētāju tiesību aizsardzību, vienlaikus neuzliekot papildus slogu uzņēmējiem, nodrošinot uzņēmējdarbības vides attīstību. Vai uzskatāt, ka aviokompānijām būtu jābūt līdzvērtīgai atbildībai pret patērētāju, kāda tā ir komplekso ceļojumu pakalpojumu organizatoriem – tūrisma operatoriem?

Tēma 4: Tiešsaistes rezervēšanas platformās veikto īstermiņa naktsmītņu rezervāciju īpatsvars Eiropā ir atšķirīgs, tomēr tam ir pieaugoša tendence, kas rada dažāda veida izaicinājums saistībā ar nepieciešamo regulējumu Eiropas un nacionālā līmenī.


Jautājums: Kāds ir Jūsu viedoklis – vai Eiropā ir nepieciešams vienots regulējums īstermiņa tūristu izmitināšanai un kā risināt jautājumus, kurus rada tehnoloģiju un ceļošanas paradumu izmaiņas, to ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi un godīgu uzņēmējdarbību?

Tēma 5: Korporatīvās ilgtspējas ziņošanas direktīva, kuru Eiropas Parlaments kopā ar ES Padomi pieņēma 2022. gada decembrī, uzliek par pienākumu vairāk nekā 50 000 uzņēmumiem finanšu pārskatu vadības ziņojumos iekļaut ilgtspējas ziņojumu. Direktīvas mērķis ir pilnveidot regulējumu ilgtspējas ziņošanas jomā, veicinot pieejamās ilgtspējas informācijas kvalitāti, nodrošinot uzņēmumu dažādo ietekmes pušu vajadzības un Eiropas kopējo pāreju uz ilgtspējīgāku ekonomiku. Visaptverošo un specifisko prasību izpilde uzņēmumiem var nest pamatīgus izaicinājumus, tādēļ laikus nepieciešams apzināt tos resursus, kas būs nepieciešami, lai izpildītu direktīvas prasības.


Jautājums: vai, Jūsuprāt, nākamo gadu laikā direktīva varētu tikt attiecināta arī uz maziem un vidējiem uzņēmumiem, tajā skaitā viesmīlības nozarē un kādus riskus saskatāt šīs direktīvas turpmākā piemērošanā. Pēc kādiem apsvērumiem vadīsieties balsojot, samērojot ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai nepieciešamos regulējumus un slogu, kas var rasties īpaši mikro un maziem uzņēmumiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Mūsdienu Latvijas garšas. Gardēžu pasākums Viesistaba
Visas vasaras garumā, katru trešdienu gardēžu pasākumi angļu valodā. Gatavo kopā ar šefpavāru Mūsdienu Latvijas garšas. Gan individuāliem viesiem, | Skatīt vairāk
Latvija 79 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2024 - 01.06.2024 SVĒTKI VISAI ĢIMENEI "No viena zieda zara" Tukuma TIC
“No viena zieda zara" ir radošs meistarklašu pasākums visai ģimenei, kurā visas dienas garumā būs neskaitāmas aktivitātes Jaunpils pusē. | Skatīt vairāk
KONCERTPROGRAMMA VIOLETS Jaunmoku pilī Tukuma TIC
Burvīgo solistu Ances Krauzes uz Zigfrīda Muktupāvela balsi papildinās Zigfrīda vijoles spēle, bet pie klavierēm uzstāsies pats komponists Jānis | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2024 - 03.06.2024 Karostas festivāls Liepājas reģiona TIB
No 1. līdz 9. jūnijam norisināsies Karostas festivāls. Festivāla tēma šogad – Otra iespēja. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.04933sec.