Uz ekskursiju kuģīša "Hercogs Jēkabs" būs audiogids

Biznesa inkubatorā radītais uzņēmums SIA Mobilās Sistēmas strādā pie jauna produkta - mTour-GPS jeb audiogida uz ekskursiju kuģīša Hercogs Jēkabs.

Šā gada sākumā no Biznesa inkubatora telpām uz Ventspils Augsto tehnoloģiju parku pārcēlās uzņēmums SIA Mobilās Sistēmas. Tādējādi šis inovatīvo elektronisko sistēmu izstrādātājs kļuvis par vienu no pirmajiem uzņēmumiem, kurš pamet Biznesa inkubatoru, lai uzsāktu patstāvīgu uzņēmējdarbību.

Tagad SIA Mobilās Sistēmas strādā pie jauna produkta - mTour-GPS jeb audiogida uz ekskursiju kuģīša Hercogs Jēkabs. Šo ideju A. Dembovsksis nolūkojis uz šādiem kuģīšiem dažādās Eiropas pilsētās. Piemēram, Amsterdamā redzēts audiogids, kuru, spiežot pogas, kontrolē kapteinis.

«Mums radās ideja izveidot audiogidu, izmantojot globālās pozicionēšanās sitēmu jeb GPS. Dators sezonas sākumā, aprīlī, tiktu ieslēgts, bet oktobrī - izslēgts. Kapteinim nebūtu tam nemaz jāpieskaras, audiogids darbotos pats. Tūrists noīrē bezvadu austiņas un var pastaigāties pa kuģa klāju, klausoties aprakstu latviešu, krievu vai angļu valodā par tuvumā esošo apskates objektu,» tā portālam Ventas Balss atzīmē valdes priekšsēdētājs A. Dembovskis.

Audiogids, kas darbojas savienojumā ar globālo pozicionēšanās sitēmu, ir neaizvietojams tādā ziņā, ka audioieraksts automātiski tiek atskaņots par to objektu, kura tuvumā kuģis atrodas. Aprīlī, kad kuģīti paredzēts nolaist ūdenī, notiks audiogida testēšana, un, visticamāk, jau maijā Hercoga Jēkaba pasažieri varēs izmantot jauno pakalpojumu. Nākamais uzņēmuma izaugsmes solis saistīts ar mTour-GPS produkta eksportu, piegādājot tehnoloģijas ārvalstu ekskursiju kuģīšu operatoriem, īpašniekiem un būvētājiem.

Pirmais Mobilo Sistēmu produkts bija mTour-IVR. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andis Dembovskis skaidro, ka šis pakalpojums tiek reklamēts arī kā Audiogids tavā tālrunī. Produkta lietošanas tiesības tika nodotas citam Biznesa inkubatora uzņēmumam - SIA AudioGids, kurš pie galvenajiem pilsētas tūrisma apskates objektiem uzstādīja informatīvās plāksnītes ar tālruņa numuriem, zvanot uz kuriem, tūristi un citi interesenti par samaksu savā mobilajā tālrunī var noklausīties informatīvu aprakstu vairākās valodās par konkrēto objektu.

Īsumā par uzņēmumu:

2006. gada sākumā Ventspils Augsto tehnoloģiju parks sadarbībā ar Ventspils Augstskolu un pilsētas domi izveidoja Biznesa inkubatoru, kura uzdevums bija atbalstīt jaunu tehnoloģisko nozaru uzņēmumu veidošanos Ventspilī un sekmēt to izaugsmi pirmajos darbības gados, lai atstājot inkubatoru, tie būtu finansiāli un ekonomiski patstāvīgi. Inkubators piedāvā uzņēmumiem lētāku telpu īri, palīdzību biznesa plānu un projektu izstrādē un atbalstu privātā finansējuma un partneru piesaistē.
Kopš pašiem pirmsākumiem inkubatorā darbojās Ventspils Augstskolas studentu dibinātais uzņēmums SIA Mobilās Sistēmas, saņemot atbalstu pirmo produktu izstrādei. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
MESA akustiskais koncerts “Atbalss” Tukuma TIC
Vienīgais MESA vasaras koncerts brīvdabā notiks Tukumā, Rožu svētku laikā! Koncertprogrammas “Atbalss” akustiskajā versija. | Skatīt vairāk
Gudri - Rudens brīvlaika ceļojumi tagad! Estravel Latvia
Lieliska iespēja rezervēt Rudens Skolēnu brīvlaika ceļojumu jau tagad! piedāvājumi 7-9 naktīm, dažādi galamērķi! Vairāk piedāvājumu jautājiet | Skatīt vairāk
no 875 EUR
Jezupovas (Juzefovas) muižas parks TAKA
Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.10092497sec.