Eiropas kultūras mantojuma diena Liepājas Ziemeļu fortos

Jau četrpadsmito gadu Latvijā notiek Eiropas kultūras mantojuma dienas. Laika gaitā tās bijušas veltītas koka arhitektūras mantojumam, baznīcām, pilsētu vēsturiskajiem centriem, vēsturiskiem interjeriem un citām tēmām. 2008. gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēma ir „Neparastais mantojums”. Šī gada Mantojuma dienu sarakstā iekļauti objekti ar kādu īpašu stāstu vai neparasti notikumi.

Šogad Mantojuma dienu sarakstā iekļauta nocietinājumu sistēma apkārt Liepājai. Mantojuma dienu pasākums notiks Ziemeļu fortos 13. septembrī no pulksten 14 līdz pulksten 17. Tā kā 13. septembrī notiek arī Latvijas Lielā talka, rīta pusē Ziemeļu fortos būs iespējams piedalīties talkā, bet pēc tam visi tiek aicināti uz Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumu.

Pasākuma ietvaros notiks bezmaksas ekskursijas ar lāpām pa Ziemeļu forta kazemātiem, šaušana ar pneimatiskajām šautenēm mērķos. Labākajiem un atraktīvākajiem šāvējiem tiks pārsteiguma balvas no Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja un sponsoriem. Pasākumā piedalīsies militāro formas tērpu kolekcionārs Andris Skābe. Apmeklētājiem būs iespēja pielaikot un nofotografēties dažādu laiku militārajās uniformās un ekipējumā. Paredzēta arī vizināšanās ar padomju laika bruņu amfībiju pa Ziemeļu fortu teritoriju. Darbosies karalauka virtuve un bufetnieces.

Ziemeļu fortus tāpat kā Karostas cietumu apsaimnieko Karostas glābšanas biedrība, kas sadarbībā ar atbalstītājiem rīko Eiropas kultūras pasākuma dienas Ziemeļu fortos un vienlaikus atzīmē arī savas organizācijas pastāvēšanas sešu gadu jubileju.

Eiropas kultūras mantojuma dienas tiks atzīmētas ne tikai Liepājā, bet arī Liepājas rajonā, kur par Neparasto mantojumu ir izvēlēti Joda dambis pie Embūtes pilskalna un Piemineklis kritušajiem karavīriem Medzes kapos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jūsu pieturvieta pašā pilsētas centrā! Tallink Hotel Riga
Viesnīca ar lielisku atrašanās vietu Rīgas centrā, restorānu «Elements», kafejnīcu un konferenču centru un burvīgu personālu! | Skatīt vairāk
Fermentēšanas festivāla galvenā diena! Viesistaba
Ances dabas mājā 2025.gada 25.jūlijā notiks Latvijas fermentēšanas festivāls. Fermentēšana - mūsu veselības un dzīves kvalitātes atslēga. | Skatīt vairāk
79 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::8.557302sec.