Autors: Inguna Almbauere
Avots: www.ventspils.lv
No 8.novembra Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī skatāmas trīs izstādes – dāvana ventspilniekiem muzeja jubilejā.
Fotoprojekts - Mans īstais laiks I un II – Ventspils muzeja galerijās.
Muzejs bez darbiniekiem ir tikai eksponāts un tieši darbinieki ir tie, kas iedveš lietām dzīvību, padarot tās par vēstures lieciniekiem, tāpēc muzeja jubileja, kurā neuzteic tā darbiniekus ir nepilnīga un pat mazvērtīga.
Jubilejas notikumu klāstā iecerēts turpināt muzeja darbinieku portretu izstādi Mans īstais laiks. Fotoprojektā muzeja darbinieki iejutās sev tuvos tēlos vai piedzīvot kāda sena sapņa realizāciju, piemēram, zāļu uzraugi pārtop popzvaigznēs, muzeja dārzniece dodas ar vilcienu uz Parīzi utml. Pirms pieciem gadiem šādā veidā tika dokumentētas muzeja darbinieku slēptās vai neslēptās ilgas, projekts tika atzinīgi novērtēts gan no iesaistīto personu puses, gan skatītāju. Mans īstais laiks I realizēja fotogrāfs Valdis Lavrinovičs un muzeja darbinieki. Ventspils muzeja 80.gadu jubileju muzejs sagaida daudz kuplākā skaitā un arī mainītā sastāvā, tāpēc tika radīts turpinājums projektam Mans īstais laiks, muzeja jubilejā eksponējot abas „sērijas”. Projektu realizēja fotogrāfs Juris Presņikovs, sadarbībā ar muzeja darbiniekiem un stilisti Lilitu Melderi.
Izstāde Krēsls jeb muzejs – sabiedrības sēdeklis- Ventspils muzeja izstāžu zālē.
VM krājuma un vizuālās mākslas izstādes Krēsls jeb muzejs- sabiedrības sēdeklis
Izstādes pamatu veido fotomākslinieces Santas Savisko projekts 12 krēsli, kurā radītas mākslinieciski augstvērtīgas fotogrāfijas – ievērojamo cilvēku krēsli (Čērčila, Freida, Misiņa u.c.). Otrs projekts norisinājās Agijas Sūnas galerijā – mākslinieki, ar kuriem galerija regulāri sadarbojas, radīja darbus vienotā tematikā Krēsls. Muzeja izstāžu zālē skatāmas H.Heinrihsones, E.Grūbes, K.Siliņa, S.Daugules, K.Keires un citu latviešu mūsdienu gleznotāju variācijas par tēmu. Ventspils muzeja devums izstādes kontekstā ir pazīstamu ventspilnieku krēsli, mīļie virtuves ķeblīši jeb lietas- personības un Piejūras brīvdabas muzeja krājuma dižkrēsli un vienkāršas koka radības ar četrām kājām.
Izstāde Ventspils muzeja īsā vēsture - 3.st., 315t.
Ventspils muzeja Vēstures nodaļas sagatavotajā izstādē skatāma gan vizuāla, gan cita veida informācija par muzeja dibināšanu un dibinātājiem, muzeja filiālēm, ēkām, kā arī neliela ekspozīcijas rekonstrukcija (20.gs. 60.gadi).
Papildu informācija: Ventspils muzeja projektu vadītāja Ieva Rupenheite, tālr: 63621309
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.