Autors: Astra Dzērve
Avots: BalticTravelnews.com/Liepājas muzejs
14.04.2010 plkst. 19, Muzeju nakts ieskaņā, Liepājas muzejā notiks koncerts – meditācija: „Plūstot pretī gaismai: upju dziesmas”. Tajā meditatīvā noskaņā dziedās un spēlēs grupa „Nadi Mala”, kas apvieno dalībnieces no Latvijas, Šveices, Vācijas, Austrijas un Krievijas.
Koncertā „Plūstot pretī gaismai – upju dziesmas” tiks izpildīta mantriska kompozīcija, kas veidota no maestro un meditācijas skolotāja Šri Činmoja dziesmām un veltīta Indijas upju skaistumam.
Gadu tūkstošiem Indijas upes ir tikušas pielūgtas, to krastos celti tempļi un tās bijušas svētceļojumu pavadones. Ejot līdzās šīm upēm, cilvēki meklējuši savu pirmavotu, un upju ūdeņi viņiem snieguši dziļu attīrīšanos. Upes tiecas sasniegt savu galamērķi – lielo okeānu, un upju dziesmu klausītājs ir aicināts ļauties šīm dziesmu urdziņām nest viņu iekšējā miera okeāna plašumā. Upes – raksturīgi latviešu folkloras tēli, kur tās nav tikai dabas objekti, bet sakrālās telpas daļa. Tādējādi upju dziesmas koncertā ir divu kultūru vienotājas.
Grupa „Nadi Mala” savā neilgajā pastāvēšanas laikā (kopš 2009. gada) koncertus nelielai auditorijai sniegusi ASV, Itālijā un Šveicē. Tā piedalījusies arī lielākos pasākumos, izpildot atsevišķas dziesmas, tostarp koncertu ciklā „Songs of the Soul”. Grupai raksturīgs dziedājums kanonos un mantriska rotaļāšanās ar melodijas frāzēm.
Grupas īpašās izteiksmes meklējumi – mūžīgi eksperimenti, spēlēšanās ar mūziku. Katras dziesmas aranžējums ir ar savu garšu un smaržu; paiet laiks, līdz tas rodas. Prieks un harmonija, kas ir mēģinājumu gaisotne, rada ražīgu augsni, lai kompozīcijas atplauktu jaunā skaistumā un atrastu sevi ar brīnumainu spēku, kura plūsma paceļ citā apziņā, ietiecas klausītājā, nomierina, atdod sevi un dāvā jaunu spēku un spēju ieraudzīt ikdienu neparastā tvērumā.
Koncerta repertuāra gatavošana sākās pagājušā gada jūnijā, atlasot dziesmas, kuru vadmotīvs ir upe. Tā laikā paredzēts rādīt slaidšovu – Indijas ainas ar upēm, tempļiem, rituāliem un citiem eksotiskiem skatiem.
Grupas dalībniece Vališta (Latvija) ir Šveicē dzīvojoša jogas skolotāja; piecus gadus spēlē sitāru; 10 gadus ansambļa „Mountain Silence” dalībniece; garīgais ceļš viņai palīdz iepazīt mūzikas pasauli. Anete (Latvija) interesējas par folkloru, spēlē vijoli un patlaban papildina savu spēles prasmi, mācoties pie Dundubi Dikelas, „Mountain Silence” mākslinieciskās vadītājas, Zalcburgas Mocarteuma vijoles klases profesores.
Sandra (Latvija) brīvajā laikā mīl gleznot un dziedāt; svētdienas rītos viņa kļūst par vienu no Svētā Franciska baznīcas kora „Asīzieši” dalībniecēm. Jaroslava (Balkrievija) organizē pasaules mēroga garīgās mūzikas koncertus Maskavā un citās Krievijas pilsētās, vada Odžas enerģētiskās telpu uzlabošanas skolu un 17 gadus veltī savu brīvo laiku mūzikai.
Savukārt Mandžula (Austrija) spēlē indiešu harmoniju, grupā „Nadi Mala” – miniharmoniju; brīvajā laikā sporto – piedalījusies Sešu dienu skrējienā Ņujorkā, vairākos maratonos. Šilpa (Vācija) muzicē jau 20 gadus. Viņa apguvusi afrikāņu bungu udu un džembē spēli, bet Medinī (Vācija), Šilpas dvīņumāsa, muzicē jau 20 gadus, spēlē noskaņas instrumentus: zvaniņus, cimbalas, tempļa zvanus, okeāna bungas, indiešu dejas zvaniņus, lietus koku un kalimbu.
Ieeja koncertā bez maksas.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.