Autors: Justīne Veinberga
Avots: BalticTravelnews.com
Uz Limbažiem vienmēr bijis vērts atbraukt, lai godinātu pareģotāja Eižena Finka un Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa dzimteni. Tagad tam var pievienot arī jaunatklāto, "Dzīvā Sudraba muzeju". Par to, kāpēc sudrabs ir "dzīvs", un muzeja ekspozīciju Travelnews.lv stāsta Ligita Auzere, muzeja vadītāja.
Vecais rātsnams, kurā izvietots sudraba muzejs, ir savulaik lieltirgotāja Braunšveiga celtais nams kā pirmā privātā divstāvu mūra ēka pilsētā. Tā celta 18. gadsimta otrajā pusē un 19. gadsimta vidū to nopirkusi Limbažu rāte. Kāpņu telpā atjaunota art deco stila apdare, mansarda stāva divās zālēs restaurēti vēlīnā rokoko stila interjeri un sienu gleznojumi, kuri mūsdienās atzīti par valsts nozīmes mākslas pieminekli.
Reklāma
Jaunajā muzejā ir apkopotas tā dibinātāja Oļega Auzera sudraba skulpturālās kompozīcijas, kas tapušas daudzos daiļrades gados. Ligita Auzere: "Šeit var redzēt cilvēces konceptuālās idejas par labo un ļauno, par viņa ego un altruismu. Iztēli pārsteidz vieglums un stils, kaut gan izmēri ir tiešām iespaidīgi - cilvēka augumā. Līdz ar to mākslinieka darbi nojauc pieņemtās robežas starp juveliermākslu un tēlniecību."
Sudraba pilsēta Limbaži
Muzeja atklāšanas viens no mērķiem bija ideja iedzīvināt jaunu tēlu "Limbaži – sudraba pilsēta." Tā nolūkam iekārtota arī zāle laulību ceremonijām, ko papildina Oļega Auzera darinātais sudraba ozolzaru svečturis, Vēlmju ābelīte un gredzenu trauks. "Limbažu pilsētai tā ir unikāla iespēja, jo nekur citur pasaulē tik liela apjoma darbus redzēt nevar," uzsvēris Limbažu pilsētas pārvaldes vadītājs Māris Beļaunieks. Savukārt pirms jaunās tūrisma sezonas, sadarbojoties Limbažu TIC un novada uzņēmējiem, plānots izveidot tūrisma maršrutu "Sudraba ceļš".
Dzīvais sudrabs
Muzejs piedāvā kolekcijas apskati, gida pakalpojumus, iespēju vērot darba procesu, kā arī pašam tajā iemēģināt roku. Jaunlaulātajiem ir iespēja izveidot savas dzimtas koku sudrabā. Tieši tāpēc, ka uz vietas tiek demonstrēts rotu tapšanas process un var apskatīt, kā sudrabs, mainot temperatūru pie sakaršanas vai cilvēka roku ietekmēts, transformējas par rotu, dekoru vai arī kādu citu mākslas darbu, muzejam dots nosaukums "Dzīvā Sudraba muzejs".
"Bez dzīvības uz pasaules neko nav iespējams radīt - visur klāt ir cilvēka enerģija," nobeidz Ligita Auzere.
Vairāk informācijas interneta vietnē www.visitlimbazi.lv un drīz vien arī www.sudrabamuzejs.lv
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.