Foto: Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra
Autors: Agneta Briģe
Avots: Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra
Jau kādu laiku Ogres un Ikšķiles novados manāmas velomaršruta norādes. Lai veicinātu velotūrismu Latvijas novados, Vidzemes tūrisma asociācija (VTA) un Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra (OITAA), sadarbojoties projekta „CentralBalticCycling” ietvaros, septembra sākumā uzstādīja nacionālā velomaršruta zīmes.
Norādes informē velobraucējus par nacionālo velomaršrutu nr.7. Salacgrīva-Daugavpils. Maršruts Ikšķiles novadā sākas no Ropažu puses un turpinās caur Tīnūžiem virzienā uz Ikšķili līdz pat Daugavas dambim, tālāk pa veco šoseju caur Ogri uz Ogresgala ciemu un Ķegumu. Šajā vasarā velomaršruta ainaviskākie posmi tika pieveikti arī vairākos „CentralBalticCycling” maratonos. Tai skaitā 27. jūlijā aizvadītajā velomaratona trešajā posmā Ropaži- Tīnūži- Ikšķile- Ogre- Ķegums. Vairāk kā 100 velomaratona 3. posma dalībnieki viesojās Ikšķiles novada kultūras mantojuma centrā „Tīnūžu muiža”, kur dalībniekus ar uzrunu sveica Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Valda Gaile un laipni uzņēma un savos stāstos par „Tīnūžu muižu” dalījās Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Valentīns Špēlis. Tālāk dalībnieki turpināja braucienu caur Ikšķiles pilsētai, apstājoties pludmalē un ieturot pusdienas, lai turpināja ceļu pa ainavisko Daugavas malu, dodoties Ogres virzienā, kur jau gaidīja nākamie gastronomiskie pārsteigumi - Brīvības ielas saldējumu namiņa saldējuma degustācija un “Sieraštelles” siera plates.
Reklāma
OITAA aktīvi piedalās VTA rīkotajos darbsemināros par velotūrisma pozitīvajiem piemēriem citviet un to ieviešanu praksē. Projekta “CentralBalticCycling” ietvaros ir izdotas arī velomaršrutu kartes astoņās valodās: latviešu, angļu, krievu, vācu, somu, igauņu un holandiešu, kurus interesenti var saņemt aģentūrā. Projektā izdotie materiāli, sadarbībā ar VTA, tiek prezentēti arī starptautiskās izstādēs, šogad dalība tika aizvadīta septiņās, kuras norisinājās: Nīderlandē, Somijā, Vācijā, Latvijā, Igaunijā, Krievijā.
Projekts "Central Baltic Cycling", pilnajā nosaukumā "Velomaršrutu tīkla attīstība un uzlabošana Centrālbaltijas teritorijā", nodrošinās vienotu velomaršruta tīklojumu Zemgalē, Kurzemē un Rietumigaunijā. Projekta mērķis ir attīstīt un uzlabot velomaršrutu tīklu Baltijas piejūras reģionā. Tāpat sniegt velotūristiem iespēju ērti un droši pārvietoties pa marķētiem veloceļiem, apskatīt un iepazīt apkārtējo dabu un citus apskates objektus. Attīstot velotūrismu Latvijā, varēs attīstīties arī uzņēmējdarbība (jaunas atpūtas vietas, ēdināšanas vietas un tamlīdzīgi).
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.