Autors: Rigazoo.lv
Avots: Rigazoo.lv
Šovasar, no 2013. gada 23. jūlija Rīgas zooloģiskajā dārzā ir apskatāma grupa Humbolta pingvīnu. Trīs mēnešu ilgais karantīnas laiks tuvojas beigām un nākamajā nedēļā putni gatavosies aizceļošanai uz Ķīnas okeanārijiem. Tas nozīmē, ka pingvīni būs aplūkojami vēl tikai šonedēļ, proti, līdz 29. septembra vakaram! Visaktīvāk tie rosās priekšpusdienā līdz pulksten 12, kad notiek mītnes sakopšana un putnu barošana.
Humbolta pingvīni Rīgas Zoodārzā aplūkojami tikai līdz 2013. gada 29. septembrim. Pasteidzies!Humbolta pingvīnu grupa Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradās jūlijā no vairākiem Vācijas un Holandes zooloģiskajiem dārziem. Putni veiksmīgi adaptējās un šobrīd ir rūpīgi sagatavoti tālajam ceļam. Tie ik dienu notiesā 5,5 kilogramus siļķu, kas pildītas ar profilaktisko zāļu un vitamīnu devu.
Reklāma
Pingvīnu īslaicīgā viesošanās Latvijā arī šogad raisījusi lielu apmeklētāju interesi. Pēc zoodārza aplēsēm 2013. gada augustā un septembrī Humbolta pingvīnus ir aplūkojuši ap 104 000 apmeklētāju. Lai pingvīnu uzturēšanās Rīgas zoodārzā būtu sekmīga, savu palīdzīgu roku sniedza ilggadīgais dārza draugs Latvijas Mobilais Telefons. LMT izveidotajā aplikācijā sociālajos tīklos draugiem.lv un facebook.com lietotāji vairāk nekā 10 000 reizes ir mēģinājuši "noķert pingvīnus" un tādējādi iegūt biļetes uz zooloģisko dārzu.
Lai uzņemtu pingvīnus, arī šogad viena no Flamingu mājas telpām tika rūpīgi sagatavota atbilstoši karantīnas nosacījumiem un putnu īslaicīgas turēšanas prasībām. Tajā tika uzstādīti kondicionieri, kas telpā uzturēja pastāvīgu +10° līdz +12° grādu temperatūru.
Humbolta pingvīni augumā sasniedz 56-66 centimetrus, bet svars ir aptuveni 4,5 kilogramus. Savvaļā sastopami Dienvidamerikas rietumu piekrastē no Čīles līdz Peru, Humbolta straumes auksto ūdeņu zonā. Barību, lielākoties nelielas bara zivis – anšovus un sardīnes meklē piekrastes ūdeņos. Ēd arī kalmārus un vēžveidīgos. Medī parasti līdz 60 m dziļā ūdenī, bet ir novēroti gadījumi, kad medī arī 150 m dziļumā. Humbolta pingvīni ir veikli peldētāji un tie var sasniegt ātrumu līdz 32 km/h. Viņiem ir lieliska redze gan zem ūdens, gan uz sauszemes.
Laipni aicināti zoodārzā!
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.