Astoņi interesanti fakti par pasaulē zināmiem tūrisma objektiem, ko tu nezināji [1]

Pasaulē ir ļoti daudz tūristus piesaistoši objekti - no kuriem lielāko daļu tu nemaz nezināsi pirms neplānosi savu ceļu uz šo valsti. Tomēr ir arī objekti, kas uzreiz nāk prātā, domājot par kādu konkrētu valsti vai pilsētu. Un katram no šiem objektiem ir arī sava vēsture, savi fakti, ko tu, visdrīzāk, nemaz nezini.

1. Peldēšanās Nāves jūrā var pārvērsties par nepatīkamu piedzīvojumu

Nāves jūra ir viena no sāļākajām ūdenskrātuvēm pasaulē. Jā, tieši tāpēc Nāves jūrā neviens cilvēks negrimst iekšā - jo sāls koncentrācija tevi tur virs ūdens. Tomēr tieši sāls dēļ pirms pasakainā un leģendām apvītās ūdens tilpnes apmeklējuma ieteicams vismaz vairākas dienas iepriekš neskūt ķermeņa apmatojumu, kā arī ūdenī neiegremdēt seju. Tāpat, lai izvairītos no nepatīkamas, dedzinošas sajūtas, ieteicams pārliecināties, vai jums nav vaļēju brūču, kā arī ūdenī neuzturēties pārāk ilgi – šādā gadījumā augstā sāls satura dēļ sajutīsiet kairinājumu atsevišķās ķermeņa zonās, tostarp padusēs.

2. Gaidīšana rindā pie lifta nav vienīgais veids, kā nokļūt Eifeļa tornī

Nokļūšana uz Parīzes pērles skatu platformām nebūt nav tik vienkāršs uzdevums, kā varētu šķist: Eifeļa torņa apmeklētājiem pie lifta var nākties gaidīt pat stundām ilgi. Lai šo procesu paātrinātu, var rezervēt biļetes tiešsaistē vai arī doties augšup uz otro līmeni pa kāpnēm - un braucot augšā tikai no otrā līmeņa.

3. Pizas tornis pamazām "iztaisnojas"

Pizas tornis, kas savu ievērību izpelnījies slīpā novietojuma dēļ, pēdējo 15 gadu laikā "iztaisnojies" par aptuveni divarpus centimetriem. Lai gan tas nešķiet daudz, torņa uzraudzības komandai tās ir labas ziņas – eksperti ir pārliecināti, ka nu piemineklim sagrūšana nedraud tuvākos divus vai trīs gadsimtus. Un, kas zina - varbūt 300 gadu laikā tornis nostāsies pavisam taisni.

4. Nokļūt Ņujorkas Brīvības statujas kronī nav tik vienkārši

Tūristiem, kuri vēlas nokļūt Ņujorkas atpazīstamākā simbola – Brīvības statujas – kronī izvietotajā skatu platformā, jārēķinās ar itin striktiem noteikumiem, tostarp: visas ekskursijas jārezervē jau iepriekš; vienai personai tur nokļūt ļauts ne biežāk kā reizi pusgadā; personīgās mantas pirms kāpiena jāievieto slēdzamā skapītī. Vairāk informācijas ASV Nacionālo parku dienesta mājaslapā.

5. Siksta kapelā aizliegts fotogrāfēt

Lai gan sociālajos tīklos ik pa laikam manāmi Siksta kapelas apbrīnojamo griestu gleznojumu "spiegu foto", iekšējie kārtības noteikumi liedz šī Mikelandželo meistardarba iemūžināšanu. Par noteikuma pārkāpšanu iespējams cilvēku gan izraidīt, gan pat uzlikt naudas sodu. Lai nu ko - bet zibspuldzi noteikti izslēdz!

6. "Monu Lizu" skatīt klātienē var būt sarežģīti

Lai savām acīm aplūkotu pasaulē slavenāko un dārgāko gleznu - Leonardo da Vinči šedevru, Luvras muzeja apmeklētājiem var nākties burtiski lauzties cauri ļaužu pūlim. Tas ir, protams, pēc tam, kad būsi izgājis cauri visam Luvras muzejam. Tomēr jāatceras, ka ar noslēpumaino dāmu tik un tā nebūs iespējams "sasveicināties" aci pret aci – speciāls norobežojums tūristiem neļauj gleznai piekļūt tuvāk par vismaz trim metriem.

7. Lielais Kanjons ir bīstams

Nav šaubu, ka skats pāri Lielajam Kanjonam spēj apburt ikkatru ceļotāju - mūs apbur pat bildes, ko sociālajos tīklos ievieto draugi un radi. Tomēr, ja šo dabas brīnumu izlemjat iepazīt tuvāk, jārēķinās ar ko vairāk kā vienkāršu pastaigu. ASV Nacionālo parku dienests (NPS) brīdina, ka visas pārgājienu takas, kas ved Kanjona dzīlēs, ir visai grūti pieveicamas: "Ir tikai viens solis no lieliska pārgājiena līdz braucienam uz slimnīcu." Takas vairumā gadījumu ir garas, klinšainas un var būt apledojušas, turklāt, kā norāda NPS, kāpiens augšup parasti ir divreiz ilgāks nekā lejup. ASV atbildīgie dienesti visai bieži saņem izsaukumus un palīgā saucienus uz Lielā Kanjona teritoriju.

8. Lielais Ķīnas mūris ir ļoti stāvs

Austrumu lielvalsts ievērojamākais arhitektūras piemineklis – Lielais Ķīnas mūris – bieži tiek cildināts tā vecuma un iespaidīgā garuma dēļ. Tomēr daudz retāk uzmanība tiek pievērsta tā vertikālajam kāpumam – lai nokļūtu iecerētajā punktā uz mūra, atsevišķos posmos nākas pievārēt simtiem un pat tūkstošiem pakāpienu. Tiesa, apmeklētāju ērtībām vietām ierīkots trošu dzelzceļš, tomēr, ja jūsu ceļojuma plānos ietilpst pārgājiens pa pasaulē garāko nocietinājuma mūri, der zināt, ka tas patiesībā var izvērsties fiziski sarežģīts.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Gaida 12/27/2017 13:00 Jancīgi, bet viss manuprāt atbilst patiesībai! Visiem ceļotājiem iespaidiem bagātu 2018. gadu!

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.07.2025 - 31.07.2025 Vidusjūras kruīzi–katra diena jaunā ostā! Latvia Tours
Izbaudi neaizmirstamu ceļojumu cauri Itālijas, Francijas, Spānijas un Grieķijas piekrastēm – greznība uz kuģa un jauni iespaidi katru dienu! | Skatīt vairāk
no 589.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.07.2025 - 30.07.2025 Osteria by IGGI – Itālija tepat blakus! Rēzeknes pilsētas TIC
Ciao! Siltums, smiekli un gardas atmiņas – ienāc vietā, kur mājīgā itāļu gaisotnē satiekas sirsnīgas garšas un dolce vita gars... | Skatīt vairāk
Riču ezers un Pērkules krauja TAKA
Riču ezers atrodas pierobežā un ietilpst Silenes dabas parka teritorijā. Gleznains skats uz ezeru paveras no Pērkules kraujas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.07.2025 - 02.08.2025 Burtnieka ezera svētki Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Aicinām svinēt vasaru teiksmainajos Burtniekos – Burtnieka ezera svētkos, 1. augustā visas dienas garumā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.56442809sec.