Autors: Artis Spertāls
Avots: BalticTravelnews.com/travelandleisure.com/
Disneja pasaule ir kļuvusi par tādu kā prieka un izklaides etalonu - un šeit ikviens parka darbinieks darīs visu, kas ir viņa spēkos, lai apmeklētāji būtu smaidīgi, apmierināti, paēdināti un justos kā patiesā pasakā. Un tas, cita starpā, ietver arī nekad neteikt vārdu "nezinu"...
Kā vēstī kāds bijušais Disneja parku darbinieks, uzvelkot kādu no Disneja kostīmiem, darbiniekam tiek uzlikti noteikti pienākumi - vienmēr runāt "mīlīgākā" balsī, aizmirst par savām ikdienas rūpēm - un būt īpaši priecīgam un bezrūpīgam, kā arī - no savas leksikas vispārībā izslēgt vārdu "nezinu". Pat ja atbilde nav zināma, nav atļauts teikt "nezinu", bet gan ir jāmeklē citi parka darbinieki - tostarp tēlos ietērptie, vai arī jāzvana kādam, lai sasniegtu atbildi un atrastu. Šādā veidā parka apmeklētāji nekad nestaigās pa parku apmaldījušies vai meklējot kaut ko - kas nodrošinās to, ka viņu pieredze parkā būs bijusi pozitīvāka.
Reklāma
Tāpat, protams, darbiniekiem nav ļauts neatbildēt pat uz muļķīgākajiem jautājumiem vai smieties par tiem. "Ja kāds prasa cikos sākas pusnakts parāde, tu nedrīksti smieties vai pārprasīt vai jautājums ir nopietni". Patiesībā cilvēki visai bieži uzdod jautājumus, piemēram "Cikos sākas 5:00 vakara koncerts". Un nav atļauts teikt "ej un nedaudz pamācies loģiku, ir tikai jāsmaida"," sacīja bijušais Disneja parka darbineks.
Disneja parka darbiniekiem arī nav atļauts rādīt uz pareizo pusi ar vienu rādītājpirkstu - tas jādara ar diviem pirkstiem - rādītājpirkstu un vidējo pirkstu kopā. Tā esot Disneja parka zīme.
Kā arī, protams, par parka darbinieku nepieņems nevienu, kam ir redzami tetovējumi vai pīrsingi. Darbinieki nedrīkst darba laikā košļāt gumiju, viņiem jāizskatās tīriem un pieklājīgiem - arī zem tēlu kostīmiem.
Pozitīvās šīs darba iezīmes - var bieži pārģērbties par prinčiem un princesēm vai citiem pasaku tēliem un redzēt bērnu prieku ikdienā.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.