Autors: Baltictravelnews.com
Avots: Baltictravelnews.com/dailymail.com
Ja esat viens no tiem, kuriem nepieder sava dzīvesvieta un tā tiek īrēta par diezgan iespaidīgu naudas summu, der zināt, ka Vācijā ir kvartāls ar nosaukumu Fugereja, kurā īres maksa nav mainījusies kopš 1521. gada un tā ir 0,88 eiro gadā.
Fugereja ir kā pilsētiņa pilsētā - tā ir nošķirta no Ausburgas pilsētas Bavārijas dienvidrietumos. Augsburga ir viena no nozīmīgākajām pilsētām Vācijas vēsturē - reiz tā bija izcila vieta finanšu darījumiem, starptautiska tirdzniecības metropole un vieta mākslai. Savukārt Fugereju 1521. gadā nodibināja Jakobs Fugers - Augsburgā dzimis baņķieris, tirgotājs un uzņēmējs - viens no sava laika bagātākajiem cilvēkiem.
Reklāma
Pēc viņa iniciatīvas tika izveidots rajons pilsētas nabadzīgajiem iedzīvotājiem, kas uzskatāms par vienu no pirmajiem sociālo mājokļu projektiem pasaulē. Kopš tā laika Fugereja ir pastāvīgi apdzīvota. Protams, tajā pastāv arī noteikumi, kas jāpilda katram pilsētiņas iedzīvotājam. Vēlams, lai potenciālais iemītnieks ir Augsburgā dzimis iedzīvotājs vai tajā nodzīvojis vismaz divus gadus. Jābūt arī ticīgam katolim ar nevainojamu reputāciju. Priekšroka tiek dota trūcīgām ģimenēm ar maziem bērniem, kas objektīvu iemeslu dēļ nevar atļauties personīgās mājas iegādi. Ja Fugeru fonda valde nolems piešķirt kādam sociālo mitekli, tam noteikti sekos lūgums trīs reizes dienā aizlūgt par Fugeru dzimtas veselību un uzplaukumu.
Pēc Jakoba Fugera nāves, ģimenes biznesa vadību pārņēma Antons Fugers. 1967. gadā Fugera krūšu tēls tika novietots Valhallas slavas zālē pie Rēgensburgas.
Fugerejā kopā ir 67 mājas ar 142 apartamentiem. Kopējā Fugerejas platība ir 15 000 kvadrātmetri un tā atrodas līdzās Augsburgas pilsētas centram. Ieiet Fugerejā var pa kādiem no pieciem vārtiem, kuri tiek slēgti ik vakaru plkst. 22:00.
Arī ceļotājiem ir iespēja paviesoties šajā īpašajā pilsētiņā - ieejas maksa ir 6,80 eiro, kas ir aptuveni 7 reizes lielāka summa, nekā mitekļa īres cena gadā. Tūristi var apskatīt arī divus muzejus - II Pasaules kara bunkuru un "vitrīnu" - dzīvokli, kurā redzams, kāda ir dzīve tiem, kas Fugerejā dzīvo.
Vairāk par Fugeru vari lasīt fugger.de.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.