Iepazīsti muzejpedagoģiskās nodarbības Ventspilī

Ventspils muzejs pilsētas iedzīvotājiem piedāvā aizraujošas un izglītojošas muzejpedagoģiskās nodarbības. Galvenokārt muzejpedagoģiskās nodarbības ir domātas dažāda skolas vecuma bērniem, jo tas ir netradicionāls risinājums mācību stundām ikdienā. Nodarbībās muzejā skolēni var ne tikai klausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties. Par pamatu nodarbībās tiek izmantotas muzeja ekspozīcijas, krājuma materiāli un tematiskas izstādes.

Uz muzejpedagoģiskajām nodarbībām Amatu mājā, Piejūras brīvdabas muzejā un pilī var pieteikties arī pieaugušo grupas, jo piedāvātais lekciju cikls ir tik daudzveidīgs, ka sev noderīgas un interesantas zināšanas var gūt ne tikai bērni un skolēni, bet arī pieaugušie.

Muzejpedagoģiskās nodarbības Livonijas ordeņa pilī

  • Mazs grauzis lielā kokā no cikla Daba & vēsture tapusi sadarbībā ar Slīteres Nacionālā parka administrāciju. Tā kā mizgrauzis ir 2008.gada kukainis, šī izstāde/instalācija ir veltīta tēmai mizgrauži Latvijā.
  • Papīra lelles – Ventspilnieces Mirdzas Tālbergas zīmēto papīra leļļu "biogrāfijas". Pirmskolas un jaunāko klašu audzēkņiem māca taisīt papīra lelles un zīmēt tām tērpus.
  • Papīra vēsture. Vizuālais materiāls– papīra liešana Ventspils muzejā. Papīra dzirnavu vēsture Ventspils apkārtnē.
  • Ventspils Osta I un Ventspils Osta II. Ostas vēsture pastkartēs. Kuģu signālkarodziņu valodas apguve. Digitālā spēle Ventspils osta. Kuģu signālkarodziņu valodas elementi. Saloki savu kuģīti!
  • Viduslaiki pilī I. Viduslaiki pilī II. Viduslaiki pilī III. Senās dejas un tērpi– iespēja tērpties viduslaiku tērpos un apgūt deju. Heraldika visiem– ģerboņu vēsture. Datorprezentācijā - ģerboņu veidi. Iespēja no gatavām matricām vēstures speciālista vadībā izveidot savu ģerboni. Bruņinieku ieroči 14.– 16.gs. Vizuālais materiāls– Stāsts par bruņinieku. Datorprezentācija– kaujas māksla viduslaikos. Bruņu piemērīšana.

Ciklā Iepazīsti Ventspils muzeju ietilpst divas lekcijas:

    • Mans muzejs – mana pils. Kopīgi ar Melno Sivēnu tiek meklētas atbildes uz jautājumiem– Kas ir muzejs? Ko muzejā dara? Informatīvs ceļojums kopā ar pils Melno sivēnu pagātnē - muzeja vēsturē. Ekskursija Iepazīsti Ventspils muzeju muzeja telpās, tiek rādīts un stāstīts par telpu pielietojumu. Zīmējumu konkurss Nākotnes muzejs. Kādu tu to redzi?
    • Pils dārgumi. Informatīvs ceļojums pagātnē– muzeja vēsturē. Ekskursija Iepazīsti Ventspils muzeju muzeja telpās, tiek rādīts un stāstīts par telpu pielietojumu. Muzeja detektīvs. Kādā no pils telpām it kā pazudis muzeja eksponāts, ko vajag atrast. Meklētāju rīcībā ir priekšmeta apraksts un muzeja ekspozīciju fotogrāfijas. Grupa sadalās komandās un dodas meklēt pazudušo priekšmetu.

Pieteikties muzejpedagoģiskajām nodarbībām Livonijas ordeņa pilī var pa tālruni: 636 21309.

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs piedāvā

· Sveču liešana – lekcijas laikā tiek demonstrēts sveču liešanas process, sākot ar dakts sagatavošanu, beidzot ar gatavu, jau aizdedzināmu sveci.

· Maizes ceļš – lekcijas laikā tiek izsekots maizes ceļš, sākot no sēšanas līdz likšanai maizes krāsnī uz lizes (darbošanās rijā).

· Nabaga pankūku cepšana – lībiešu sētā nodarbības dalībnieki iepazīst traukus, kuros 19. gs. beigās piejūras iedzīvotāji uzglabāja miltus, pienu u.t.t. Nodarbības noslēgumā pašu priekam tiek ceptas pankūkas.

· Svari un mēri – kas ir bezmēns un colštoks? Iepazīšanās ar senajiem mērinstrumentiem, svariem. Cik pēdas esmu garš, cik pudu smags?

· Mazgāšana & pletēšana – kā mazgāja veļu mūsu vecmāmiņas? Sārmi un ogļu gludekļi. Iespēja pašiem izgludināt linu dvieli ar gludekļa pirmtēvu.

· Sviesta ķērne – kas ir sviesta kulšana? Ar kādiem darbarīkiem kūla sviestu, kur glabāja...

Pieteikties muzejpedagoģiskajām nodarbībām Piejūras brīvdabas muzejā var pa tālruni: 636 24467.

Amatu mājas muzejpedagoģiskās nodarbības

  • Glītrakstīšana– 19. gs. atbilstošā Muzeja Senā klasē. Tā laika skolas audzināšanas un izglītošanas tradīcijas. Cara laika disciplīna. Tupēšana uz zirņiem. Vecā druka. Burtu pareizrakstība un kaligrāfija. Iespēja rakstīt ar grifelēm uz tāfelītēm. Iespēja rakstīt ar tinti un spalvaskātu.
  • Senā vakarēšana. Vakarēšanas tradīcijas senāk un tagad. Saimes galds. Saimnieka vieta. Galda, sadzīves un darba dziesmas. Stāsti un rokdarbi. Tāmnieku dialekts. Ventiņu pusei raksturīgais šerpums un rūdījums. Iespēja pasūtīt sklandraušus vai rupjmaizi ar medu un baudīt zāļu tēju. Var klausīties vecās ziņģes un lekt senos dančus kopā ar pārējiem vakarēšanas dalībniekiem.
  • Pļavas mācība jeb Zāļu sievas zelta padomi. Kurzemē sastopamo ārstniecības augu pielietošana tautas medicīnā senāk un tagad. Ārstniecības augu vākšana, uzglabāšana un pielietošana. Tējas, uzlējumi, novilkumi, kompreses, slotas, garšvielas, salāti un citas receptes. Ārstniecības augu atpazīšana. Atraktīva spēle „Trejdeviņas zāļu tējas". Zāļu tēju degustēšana. Iespēja pasūtīt sklandraušus vai rupjmaizi ar medu.

Pieteikties muzejpedagoģiskajām nodarbībām Amatu mājā var pa tālruni: 636 20174.

Esiet gaidīti Ventspils muzeja piedāvātajās nodarbībās!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ričijs Rū | Ziemassvētku pasaka Tukumā Tukuma TIC
Lāči ziemā guļ, bet Ričijs Rū ir pārliecināts, ka gada skaistākos svētkus - Ziemassvētkus - nogulēt nedrīkst. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.10.2024 - 30.11.2024 Pasākumi Krāslavas novadā Oktobrī-Novembrī Krāslavas TIC
Pasākumi Krāslavas novadā Oktobrī-Novembrī | Skatīt vairāk
Sergejs Jēgers Valmierā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
8.decembrī pl.16.00 Akustikā aicinām uz kontrtenora Sergeja Jēgera solokoncertu! | Skatīt vairāk
25 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.11.2024 - 02.12.2024 Liepājas muzeja 100. jubileja Liepājas reģiona TIB
29. novembrī, 17.00 Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē atklās Liepājas muzeja 100. jubilejai veltītu muzeja krājuma izstādi "Liepājas sudrabs". | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Ventspils TIC
,


SIXT Latvija
,


Ventspils Olimpiskais centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.78611708sec.